Нові вимоги мовного закону у сфері культури — цього тижня у програмах Радіо Культура

Нові вимоги мовного закону у сфері культури — цього тижня у програмах Радіо Культура

Нові вимоги мовного закону у сфері культури — цього тижня у програмах Радіо Культура

16 липня 2021 року набирають чинності кілька статей Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", покликані збільшити присутність української мови у сфері культури.

Тим часом як у Верховній Раді тривають баталії й депутати готують правки, які можуть скасувати цілу низку норм цього документа. Журналісти Радіо Культура розібралися, що передбачає чинна редакція, які саме зміни мають статися вже цього тижня та чи встигли українські митці й бізнесмени підготуватися до нових вимог.

У вівторок, 13 липня, у програмі "Пряма мова" о 12:10 аналізуватимуть нові норми мовного закону у сфері книгорозповсюдження. Чи готові українські книгарні забезпечити на своїх полицях не менше 50% продукції українською мовою? Гості програми: директорка книгарні "Сяйво книги" Ірина Дзюба, директорка з інтегрованих комунікацій Yakaboo Вікторія Жиляєва та керівниця проєкту Bookling Катерина Щеннікова. Ведуча — Олена Гусейнова.

У четвер, 15 липня, о 8:10 у програмі "Культура Live" керівник літературно-драматургічної частини Театру імені Лесі Українки Борис Куріцин розповість про те, що зміниться в роботі театру, де частину репертуару складають вистави російською мовою.

О 18:10 у програмі "Це класика" ведуча Світлана Галась проаналізує, як новели мовного закону вплинуть на роботу оперних театрів України.

У п'ятницю, 16 липня, о 8:10 у програмі "Культура Live" йтиметься про те, як вплине новий етап втілення мовного закону на туристичну галузь. Чи готові екскурсоводи надавати послуги виключно державною мовою? Своєю думкою поділиться Наталія Пирогова, гід, києвознавиця, голова правління Громадської організації "Гільдія професійних екскурсоводів та гідів-перекладачів".

О 12:10 у програмі "Кінозал" говоритимуть про те, які зміни чекають на сфери теле- і кіновиробництва, зокрема про вимогу демонструвати українською всі іноземні фільми та серіали. Гість програми: Пилип Іллєнко, кінопродюсер, голова Української кіноакадемії. Ведуча — Катерина Толокольнікова.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. У Києві мовить на хвилі 97,6 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Усі канали Суспільного радіо можна слухати також в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше