Олімпійського чемпіона з бігу з Ямайки не взяли у склад на Токіо-2020. Він назвав рішення "абсурдом" AP

Як він це пояснює.

Ямаєць Омар Маклауд є чинним олімпійським чемпіоном з бігу на 110 метрів. У Ріо-де-Жанейро Маклауд здобув перемогу з часом 13.05 секунд.

27-річний бігун намагався відібратися на другу для себе Олімпіаду. Для цього йому потрібно було фінішувати у топ-3 під час національного відбору, який проходив 27 червня.

Маклауд не потрапив до трійки найкращих за підсумками забігу. Сам бігун назвав це рішення "абсурдом" та вважає, що мав потрапити до складу олімпійської збірної на Ігри у Токіо.

Що трапилося?

Відбіркові змагання з бігу на 400 метрів з бар'єрами проходили у два етапи: після півфіналу бігуни мали пробігти ще раз у фіналі.

Маклауд став найшвидшим за підсумками першого півфіналу, подолавши дистанцію за 13.04 секунди. Проте фінальний забіг олімпійський чемпіон пробіг останнім, причому подолав дистанцію на три секунди повільніше.

Поразка у фіналі означає, що Маклауд не зможе захистити звання олімпійського чемпіона. Попри те, що є володарем національного рекорду в цій дистанції та чинним чемпіоном Олімпіади.

Як Маклауд пояснює це рішення?

Тривалий час Маклауд не коментував ситуацію з програним відбором на Олімпійські Ігри. Однак перед початком етапу Діамантової ліги в Гейтсхеді ямайський бігун висловився з приводу своєї відсутності у олімпійській збірній, звинувативши легкоатлетичну асоціацію в "нечесних" умовах відбору.

"Я дуже розбитий, якщо чесно. Не думаю, що мені надали чесну можливість потрапити в команду, враховуючи цей смішний розклад - такого я ніколи раніше не бачив за багато років кар'єри. Вони поставили півфінали пізно увечері, а потім в умовах повного локдауну ми навіть не змогли нормально повернутися до готелю та поїсти", - сказав Маклауд.

"Ми з моєю командою зробили все, що могли, і поїхали в невеличкий готель, з'їли трохи супу та салату, бо це було все, що вони мали. А потім - повернулися назад о п'ятій, щоб о восьмій бігти фінал. Це тупо. До події, в якій біжить ваш олімпійський чемпіон, не можна так відноситися. Поставте мене у чесні умови, як і усіх інших, та зробіть команду. У мене не було стільки нахабства, щоб пропустити відбіркові турніри, гадаючи, що мене зобов'язані включити у команду. Я приїхав туди, щоб змагатися та заробити своє місце".

Щодо причини, через яку Маклауд програв у фіналі, то він повідомив про судоми, з якими зіштовхнувся під час подолання дистанції. І наголосив: у минулому асоціація ставала на сторону топатлетів, що потрапляли у подібні ситуації.

"Ми зробили медичне звільнення, так було у випадку з Усейном Болтом та іншими спортсменами раніше, коли вони не могли бігти у фіналі або щось трапилося. Був у тій самій позиції, вигравши усі основні золоті медалі та був першим ямайцем, який переміг на 110 метрів з бар'єрами. Тому я думав, що зі мною буде все в порядку".

Хто такий Омар Маклауд

• Олімпійський чемпіон з бігу на 110 метрів з бар'єрами.
  • Маклауд є 2-разовим чемпіоном світу: у 2016-му (60 метрів з бар'єрами в приміщенні), а також у 2017-му (110 метрів з бар'єрами).
  • Від Ямайки на Олімпійських Іграх у бігу на 110 метрів з бар'єрами виступлять Рональд Леві, Даміон Томас та Гансл Парчмент.
  • Також Маклауд є 3-разовим чемпіоном Ямайки у бігу на 110 метрів з бар'єрами. І 10 разів перемагав на етапах Діамантової ліги.
  • Найкращий результат Маклауда у бігу на 110 метрів з бар'єрами - 12.9 секунд (червень 2017-го).
  • У 2021 році Маклауд виграв три фінали - у США (в травні), а також у Флориді та нідерландському Хенгело (травень-червень).
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика