Суд у справі Володимира Серби: звинувачений вперше за сім років дав свідчення

Суд у справі Володимира Серби: звинувачений вперше за сім років дав свідчення

Суд у справі Володимира Серби: звинувачений вперше за сім років дав свідчення
Суспільне Запоріжжя

Справу екскерівника запорізької міліції Володимира Серби, якого звинувачують у розгоні запорізького Майдану, 12 липня розпочали розглядати в Жовтневому районному суді Запоріжжя в режимі відеоконференції.

У суді було оголошено обвинувальний акт, цивільні позови сімох потерпілих на загальну суму понад 600 тисяч гривень та затверджено повний порядок дослідження доказів. Обвинувачуваний вперше за 7 років дав свідчення у суді.

Марія Свідлова, речниця Жовтневого районного суду міста Запоріжжя пояснила Суспільному, що судове засідання відбулося онлайн через стан здоров’я звинуваченого.

"На минулому судовому засіданні захисник Серби надав клопотання про, те що він хворіє і, окрім того, він не перебуває у місті Запоріжжі. Він мешкає у Донецькій області. На цьому судовому засіданні адвокат долучив до матеріалів справи докази того, що Серба, дійсно, хворіє. Провину він свою не визнає", — додала речниця.

Суд у справі Володимира Серби: звинувачений вперше за сім років дав свідчення
Суспільне Запоріжжя

Володимир Серба, колишній начальник Управління Міністерства внутрішніх справ у Запорізькій області заявив, що є матеріали, які знаходяться в рамках цієї справи, які прокурор намагається використати проти нього, не даючи їм належного аналізу й оцінки.

"Йдеться про записи телефонних розмов Межейка та інших осіб, які брали участь у подіях 26 січня 2014 року, які здійснювалися за визначенням Апеляційного суду. Вивчивши записи цих телефонних розмов, стане ясною моя роль у цих подіях та повна відсутність спільних дій в організації масових безладів", — наголосив Володимир Серба.

Також колишній чиновник зазначив, що вважає план щодо заходів безпеки у надзвичайних ситуаціях, розроблений ним, законним та обґрунтованим.

"Я вважаю, що той план заходів щодо забезпечення громадського порядку в Запоріжжі, який я затвердив 26.01.14-го року, передбачав законні методи забезпечення правопорядку. А ті накази, які я видавав на його виконання мали абсолютно законний характер й не були пов’язані з перевищенням влади чи службових повноважень", — підкреслив Володимир Серба.

Суд у справі Володимира Серби: звинувачений вперше за сім років дав свідчення
Суспільне Запоріжжя

Щодо злочинних зв’язків з "тітушками", за словами речниці Марії Свідлової, Володимир Серба наголошує, що вони йому не підпорядковувалися.

"Інкримінується, що він був у змові з групою осіб, а він каже, що якщо і спілкувався з Пеклушенком, то тільки у службових справах", — додала Марія Свідлова.

Нагадаємо, екскерівника запорізької міліції Володимира Сербу звинувачують у насильницькому розгоні запорізького Майдану 26-го січня 2014-го року, зловживанні владою та організації масових заворушень.

Розшукували його з 2015 року. Протягом семи років справа в заочному провадженні розглядалася у двох запорізьких судах. На цих засіданнях Володимира Серби не було.

Наступне судове засідання у цій справі призначене на 1 вересня. На ньому допитуватимуть потерпілих.

Що відомо

  • 1 липня відбулось судове засідання в Жовтневому районному суді у справі ексначальника головного управління Міністерства внутрішніх справ у Запорізькій області Володимира Серби. Цього разу він з'явився на нього особисто. Рішенням суду йому обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання строком на 2 місяці.
  • 5 липня акцію протесту влаштували біля Жовтневого районного суду Запоріжжя представники запорізьких осередків “Національного корпусу”, “Демократичної сокири” та “Європейської солідарності”. Мітингувальники виступали проти судової ухвали щодо запобіжного заходу Володимиру Сербі у вигляді особистого зобов’язання.
  • Запорізька обласна прокуратура наполягає на тому, щоб залишити запобіжним заходом для Володимира Серби тримання під вартою. Колишній начальник Головного управління МВС України в Запорізькій області 7 років перебував у міжнародному розшуку.
  • 8 липня справу Володимира Серби мали розглядати у Жовтневому районному суді Запоріжжя. Але захисник обвинуваченого подав клопотання про перенесення слухання. Наступне судове засідання у цій справі призначили на 12 липня у режимі відеоконференції.

Вибір редакції

На початок