Atlas Weekend звинуватили в несплаті роялті закордонним хедлайнерам

Atlas Weekend звинуватили в несплаті роялті закордонним хедлайнерам

Atlas Weekend звинуватили в несплаті роялті закордонним хедлайнерам
Atlas Weekend

Ще до початку Atlas Weekend 2021 представники трьох найбільших світових видавництв (Universal Music Publishing Group, Sony/ATV Publishing і Warner music) направили організаторам фестивалю офіційні листи із забороною на виконання музики з їх каталогів.

Заборона пов'язана із відмовою організаторів виплачувати авторську винагороду (роялті) за твори, що звучать на фестивалі. Про це повідомляє видання "Слух" з посиланням на Організацію колективного управління авторськими і суміжними правами (ОКУАСП).

Зазначені лейбли керують авторськими правами деяких закордонних хедлайнерів, серед яких Fatboy Slim та DJ Snake. За умовами договору, кожен виступ передбачає виплату гонорарів. Згідно з українським законодавством, збори за публічне використання авторських прав складають 5% від зборів, які отримують організатори публічних заходів.

У коментарі виданню СЛУХ юристи погодились, що збори мають виплачуватися, але наголошують, що в Україні така організація не встановлена.

"На сьогоднішній день Уповноважена організація для збирання зборів за публічне виконання об’єктів авторського права НЕ ВИЗНАЧЕНА, жодна організація колективного управління не отримала акредитацію у вказаній сфері. Відповідно, немає організації, яка в законному порядку може виконувати делеговані Законом дії", – зазначили юристи.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад