Депутати "Слуги народу" хочуть вивести телебачення з-під дії Закону про мову – Вятрович

Депутати "Слуги народу" хочуть вивести телебачення з-під дії Закону про мову – Вятрович

Депутати "Слуги народу" хочуть вивести телебачення з-під дії Закону про мову – Вятрович Facebook

Представники партії "Слуга народу" хочуть вивести телебачення, рекламу та виборчу агітацію з-під дії Закону про мову. Про це сьогодні повідомив депутат від Європейської солідарності Володимир Вятрович.

Це може відбутися напередодні 16 липня, коли мають запрацювати нові норми мовного закону. Від цієї дати українські фільми і серіали можуть транслювати по телебаченню тільки державною мовою, а сумарна тривалість субтитрів має не перевищувати 10 відсотків сумарної кількості всіх реплік у стрічці.

За інформацією Вятровича, нова спроба відтермінувати обов'язковий дубляж українською на телебаченні відбудеться за тією ж схемою, яку раніше цього року намагалися втілити народні депутати з фракції "Слуга народу" Микита Потураєв і Євгенія Кравчук. 24 травня вони зареєстрували законодавчу ініціативу про відтермінування дубляжу українською через карантин у зв’язку з COVID-19.

Тепер депутати "Слуги народу" хочуть вивести ці поправки в законопроєкт 5551-2 – зміни до Бюджетного кодексу, що стосуються ремонту й реставрації об’єктів культурної спадщини.

"Вже у середу бюджетний (!) комітет Ради, більшість у якому мають "Слуги народу", за задумом організаторів цієї авантюри, має наплювати на будь-які закони і проголосувати "за". Причому таблиці поправок до законопроєкту 5551-2 досі нема.

А вже у четвер, 15 липня "слуги" і щедро простимульовані депутати з "підтанцьовки" планують протягнути в цілому цей проєкт разом з русифікаторськими нормами на позачерговому пленарному засіданні", – повідомляє Вятрович.

Представники партії "Слуга народу" поки що не прокоментували заяву Вятровича. Раніше міністр культури Олександр Ткаченко казав, що не проти відтермінувати дубляж фільмів українською.

Що відомо

  • 25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Його статті впроваджуються в дію поетапно.
  • 24 травня народні депутати з фракції "Слуга народу" Микита Потураєв і Євгенія Кравчук зареєстрували Законодавчу ініціативу про відтермінування дубляжу українською у Верховній раді. Документом пропонувалося через карантин у зв’язку з COVID-19 відтермінувати початок дії статей закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
  • 1 червня парламент не проголосував за включення законопроєкту до порядку денного сесії.
  • Із 16 липня набувають чинності частини друга-шоста, восьма статті 23 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Вони стосуються обов'язкового дубляжу або озвучення фільмів українською, проведення мистецьких та видовищних заходів, а також екскурсійного обслуговування.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше