Стихійні сміттєзвалища на території дачних кооперативів. Роз'яснення миколаївських посадовців

Стихійні сміттєзвалища на території дачних кооперативів. Роз'яснення миколаївських посадовців

Стихійні сміттєзвалища на території дачних кооперативів. Роз'яснення миколаївських посадовців Колаж Єлизавети Усатенко

Відповідно до статті 21 Закону України "Про відходи" повноваження щодо ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів відноситься до органів місцевого самоврядування. Про це йдеться у відповіді Управління житлово-комунального господарства Миколаївської обласної державної адміністрації на запит кореспондентів Суспільного.

За інформацією Головного управління статистики Миколаївської області у Миколаївській області, зареєстровано 279 товариств (садових, садівничих, садово-виноградарських тощо). На законодавчому рівні не передбачений процес відведення землі під звалища на територіях дачних кооперативів.

Перевезення побутових відходів здійснюється спеціально обладнаним автотранспортом. Орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах визначає виконавця послуг з перевезення побутових відходів з певної території населеного пункту. Захоронення побутових відходів дозволяється тільки на спеціально обладнаних для цього полігонах (звалищах).

Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) здійснює державний нагляд (контроль) в частині поводження з відходами, зокрема щодо своєчасного та повного здійснення заходів із захисту земель від засмічення та забруднення відходами.

Читайте також: "Миколаївські екоактивісти перекопують дороги, які ведуть до стихійних сміттєзвалищ"

Шкода, завдана внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягає компенсації, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення незалежно від сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Ліквідацією відходів щодо яких встановлено власника повинен займатись безпосередньо власник.

Відповідно до статті 12 Закону України "Про відходи" власники або користувачі земельних ділянок, на яких виявлено безхазяйні відходи, зобов'язані у п'ятиденний строк повідомити про них місцеві органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди