У Києві зносять будівлю "Квіти України"

У Києві зносять будівлю "Квіти України"

Оновлено
У Києві зносять будівлю "Квіти України"
Інстаграм save.kvity.ukrainy

У Києві зносять будівлю "Квіти України". Про це сьогодні, 12 липня, написав засновник спільноти Ukrainian modernism, фотограф Дмитро Соловйов. Він просить небайдужих приїхати на місце подій, щоб зупинити демонтаж.

"ALARM! Прямо зараз зносять будівлю Квіти України. Друзі, Терміново приїжджайте на Січових стрільців 49, пишемо колективну заяву в поліцію (а може й ще щось поробимо) Потрібен максимальний розголос. Забудовник підступно почав демонтаж вночі, а потім запросив громаду на закриті перемовини. Які можуть бути переговори, коли вони вже почали демонтаж?! Приїжджайте та поширюйте, не віддамо Квіти", – написали сьогодні активісти на сторінці Ukrainian Modernism у соціальних мережах.

Близько 15:00 за паркан вдалося прорватися громадським активістам. Наразі будівельна техніка заблокована, але вона вже встигла зруйнувати атріум споруди.

Що відомо

  • Проєкт будівлі "Квіти України" розробив народний архітектор України Микола Левчук, а в 1986 році він був відзначений премією Спілки архітекторів як будівля року. Споруда довгий час функціонувала як магазин-оранжерея.
  • Те, що будівлю збираються реконструювати, стало у червні 2021 року. Власник оприлюднив концепт перетворення "Квітів України" на офісний центр, який мав повністю змінити зовнішній вигляд будівлі.
  • Спочатку забудовник Олексій Пишний обіцяв співпрацювати з громадою, але невдовзі обірвав контакт.
  • Під час підготовчих робіт забудовник обрізав коріння 30-літнього винограду, зіпсувавши унікальний вигляд будинку, – той вже встиг повністю висохнути; та демонтував унікальні люстри та вітражі з інтер'єру.
  • 6 липня на Січових Стрільців, 49 відбувся мітинг на підтримку будівлі Квітів України та всього модернізму. Вимоги акції: реставрація будівлі, нова сучасна функція та статус пам’ятки архітектури.

На початок