Нова премія від херсонця шукає номінантів

Нова премія від херсонця шукає номінантів

Нова премія від херсонця шукає номінантів Суспільне Херсон

"New Level RAY PRIZE" - так називається премія, яку ініціював херсонець Михайло Рай. Призовий фонд - 1000 доларів.

Михайло Рай - моряк. З 2014-го року почав займатись творчістю. Сам себе він називає фотохудожником. Про мету створення премії для творчих людей, - розповідає наступне:

"Це рішення скоріше стосується того, ким я завжди хотів бути. Мені хочеться робити щось не лише для себе, а й для інших. Я хотів зробити щось для людей, допомогти їм, можливо, розпочати свій творчий шлях, адже, це можливість для зросту, тож, сенс мого задуму – допомогти комусь вирости професійно".

Ця премія – це можливість спробувати свої сили у нових техніках, - говорить художниця Юлія Данилевська:

"Дуже подобається така ідея, що молода людина хоче підтримати художників-початківців і професіоналів, тому створила таку премію. Це була така несподіванка для всіх, а всі дуже здивувались, хто це такий, з таким прізвищем Рай, ми з ним познайомились. Я планую брати участь".

Жанри робіт можуть бути різними – це як живопис, фотографія, скульптура, так і авторська анімація, відеоарт, кераміка, мозаїка тощо. Зараз збиратимуться заявки на участь у конкурсі, розповіла голова центру культурного розвитку "Тотем" Олена Афанасьєва. На початку, необхідно заповнити анкету, розповісти про себе і додати п’ять робіт, щоб члені журі зрозуміли, чим займається номінант на премію:

“Збір заявок триватиме до початку травня, після цього ми будемо залучати мистецтвознавців, кураторів – це наші друзі зі Львова, Харкова, Києва. Є така мета – щоб якомога більше різних людей побачили, який класний Херсон та творчий. Оскільки премія персональна, то думка Михайла буде вирішальною. У нього дуже багато міжнародних нагород, як фотографа, тобто, у нього дуже хороший художній смак і ми можемо йому довіряти, але будемо залучати експертів, щоб показати Херсон в інших містах. Після цього ми зробимо нашим домінантам виставку в арт-платформі "Турбіна".

Анна Тонг, Григорій Шматко

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди