До складу Наглядової Ради УКФ увійшла Лариса Артюгіна. Інші призначення готуються

До складу Наглядової Ради УКФ увійшла Лариса Артюгіна. Інші призначення готуються

До складу Наглядової Ради УКФ увійшла Лариса Артюгіна. Інші призначення готуються УКФ

До складу Наглядової Ради Українського культурного фонду увійшла Лариса Артюгіна. Виконавчий директор УКФ Владислав Берковський розповів, коли будуть інші призначення та відновиться робота фонду.

Лариса Артюгіна – українська кінорежисерка, керівниця громадської організації "Новий Донбас", продюсерка docUA Platform / Платформа української документалістики, засновниця Школи документалістики та медіа. Має багаторічний досвід викладання режисури документального кіно в університеті та практичної роботи в кіновиробництві. Працювала як документалістка на прифронтових територіях, створила серію документальних фільмів про життя сучасних українців.

Вона стала першим призначенням, яке під час інтерв'ю "Радіо Культура" анонсував новий виконавчий директор Владислав Берковський.

Нагадаємо, що станом на 9 червня троє з дев'яти членів Наглядової ради УКФ подали у відставку. Це мандрівник Артемій Сурін, якого було обрано по квоті Офісу президента, Катерина Чуєва, яка була обрана по квоті Міністерства культури та інформполітики, та голова УКФ Лариса Мудрак. Ще один член Наглядової ради – композитор Юрій Рибчинський – весь цей час не ходив на засідання. Отже, уже понад місяць фонд працює без Наглядової ради.

"Є місяць з моменту самовідводу, упродовж якого відповідальні особи мають прийняти рішення. З одного боку, є міністр культури та інформаційної політики (три члени та голова Наглядової ради призначаються за квотою Мінкульту), з другої сторони, президент має прийняти рішення (три члени Наглядової ради призначаються за квотою президента. Рибчинський став членом Ради за цією квотою).

Наскільки я знаю, зі сторони Олександра Владиславовича [Ткаченко] є кандидатури і я сподіваюся, що ось-ось їх призначать. Подібна ситуація і в Офісі президента, теж готуються призначення", – розповів Берковський під час ефіру на "Радіо Культура".

За його словами, через відсутність повного складу Наглядової ради багато питань і проєктів УКФ на сьогоднішній день висять без руху.

"Остаточне рішення – це по великих сумах – має прийняти Наглядова рада", – каже Берковський.

Також він прокоментував, чи можливий перегляд рішень про проєкти, які Наглядова рада УКФ заблокував навесні.

"На жаль, але в чинному законодавстві не передбачено нічого в цьому напрямку. Наглядова рада прийняла рішення, і враховуючи те, що вона більше не збиралася, то навіть опротестувати їхнє рішення чи просити їх переглянути ми не можемо. На сьогоднішний день кворуму Наглядової ради немає. Щодо того, що знаходиться в межах нашої компетенції, – моєї і колег, – то ми намагаємося пошвидше вирішувати", – пояснив він.

Що відомо

  • Український культурний фонд був створений у 2017 році для сприяння розвитку культури. Він працює під профільним Міністерством культури та інформаційної політики. Основне завдання фонду — підтримувати на конкурсних засадах культурно-мистецькі проєкти з різних регіонів України.
  • 7 червня голова Українського культурного фонду Лариса Мудрак заявила, що залишає свою посаду, пояснивши таке рішення "кризою всередині УКФ" та "власною громадянською позицією".
  • Це сталося внаслідок того, що 21 травня 2021-го низка культурних проєктів, які претендували на гранти УКФ та дістали високі оцінки від експертів, почали отримувати відмови у фінансуванні від Наглядової ради Фонду.
  • В УКФ пояснили таке рішення необхідністю заощадити кошти заради святкування 30-ї річниці Незалежності. Однак заявники не задовольнились таким поясненням, оскільки їхні проєкти пройшли перші три етапи відбору і отримали прохідні бали від експертної ради на отримання гранту.
  • Із заявою виступили й експерти Українського культурного фонду, звернувшись до уряду із вимогою розпустити Наглядову раду і скасувати її рішення. З подібним зверненнями також виступили культурні інституції та учасники конкурсного відбору проєктів УКФ.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше