Донеччина отримала найменшу суму субвенцій на соцекономрозвиток у 2021 році

Донеччина отримала найменшу суму субвенцій на соцекономрозвиток у 2021 році

Донеччина отримала найменшу суму субвенцій на соцекономрозвиток у 2021 році Фото: pixabay

На Донеччині субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток виділили тільки на 5 округів. Кожному – по 10 мільйонів гривень. В перерахунку на одного мешканця Донецької області (а це найбільш густонаселений регіон України) виходить лише по 12 гривень. Це найнижчий показник по Україні в порівнянні з іншими областями.

Про це повідомляє "Опора".

"Донецька область отримала всього 6 субвенцій (0,5% від усієї кількості субвенцій по країні). Це 2 позиція з кінця списку за кількістю отриманих субвенцій в областях.

Додають, що менше, а саме 4 субвенції отримала Луганська область. Для порівняння кількість виділених субвенцій для Волинської області – 108, для Харківської – 84, Львівська і Миколаївська – по 78.

"На Донеччину витратять 50 мільйонів гривень – рівно стільки ж, скільки й рекордсмен за кількістю, Волинська область, просто кошти не будуть "дробити" на маленькі проєкти", - повідомили в "Опорі".

Додають, що, наприклад, Дніпропетровська область може розраховувати на суму втричі більшу – 160 мільйонів гривень.

За даними Опори, на одного мешканця Харківщини "припадає" майже 42 гривні, Дніпропетровської області – 51 гривня, а на Житомирщині – майже 56 гривень, тобто втричі більше, ніж в Донецькій області.

Кожен з 5 округів отримав по 10 мільйонів гривень – в чотирьох буде зроблено по 1 проєкту, а в 45 окрузі кошти будуть розподілені між 2 проєктами.

Що саме буде зроблено в регіоні коштом державних субвенцій

За даними "Опори", 3 проєкти стосуються ремонту закладів освіти, 2 пов’язані зі сферою ремонту доріг та ще 1 – це інфраструктурний проєкт. На ремонт закладів освіти та на дороги розподілили по 20 мільйонів гривень, на інфраструктуру – ще 10 мільйонів гривень.

Що відомо

  • Донецька область – це найбільш густонаселений регіон. Наразі в області проживає понад 4 мільйонів мешканців (за даними Державної служби статистики України на 1 травня 2021 року чисельність населення на Донеччині склала 4 088 265 осіб). Тож в розрахунку суми субвенції на 1 мешканця Донеччина посідає останнє місце – по 12 гривень на кожного.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди