Служба безпеки України вручила екскомандиру батальйону "Донбас", колишньому народному депутатові Семену Семенченку нову підозру. Йдеться про придбання, зберігання та передачу вогнепальної зброї, бойових припасів, вчинених за попередньою змовою групи осіб.
Цю інформацію Суспільному підтвердив адвокат Семенченка Владислав Добош.
За його словами, чергова підозра – придбання та зберігання зброї (ч.3 ст.27 та ч.2 ст. 28 та ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України) – була оголошена майже через чотири місяці після оголошення першої підозри про створення незаконного збройного формування.
"Це очікувано для нас і не якимось сюрпризом. Чотири місяці тому йому (Семену Семенченку – ред.) інкримінували (створення) незаконне збройне формування без зброї. Зараз йому вручили підозру за статтею 263 Кримінального кодексу зі свідчень людей про те, що начебто ця зброя знайдена десь у лісі й належала йому. Тобто не безпосередньо, що у Семенченка була вилучена якась зброя, а через те, що якісь люди просто сказали, що у нього є зброя", – розповів адвокат.
Читайте також: Семен Семенченко: чим відомий екснардеп та командир "Донбасу", якого звинувачують у створенні ПВК
Він зауважив, що Семененку вручили підозру якраз перед черговим засіданням Солом‘янського райсуду Києва, яке перенесли на 12 липня через неявку сторони обвинувачення.
"Це зроблено (вручення підозри – ред.) для того, щоб вони мали якісь нові підстави продовжувати запобіжний захід і тримати його (Семенченка) під вартою. Тобто кожні два місяці йому вручають нові підозри, щось нове вигадують, хоча це могло бути зроблено одразу. Вручили (підозру) – будемо відбиватися", – підсумував захисник екснардепа.
Що відомо
- 24 березня Служба безпеки й Офіс генерального прокурора заявили про підозру членам "приватної військової компанії" на чолі з екскомандиром батальйону, колишнім народним депутатом Донбасу Семеном Семенченком.
- За даними СБУ, Семен Семенченко та інформатор НАБУ у справі викриття корупції в "Укроборонпромі" Євген Шевченко, за сприяння інших осіб, чиї імена наразі не розголошують, зареєстрували в Україні юридичну особу, яка начебто мала надавати охоронні послуги. Натомість у 2018 році Семенченком була зареєстрована за кордоном приватна військова компанія і під прикриттям української юрособи він разом зі спільниками займався вербуванням українців, переважно з досвідом участі у бойових діях, для роботи у закордонній ПВК.
- 26 березня Печерський райсуд Києва відправив Семена Семенченка під варту. Проте сам Семенченко та його адвокат Влад Дорош спростували інформацію про арешт.
- 26 березня Печерський райсуд також відправив під варту з можливістю застави у п'ять мільйонів гривень Євгена Шевченка.
- 25 березня Печерський районний суд Києва відправив під домашній цілодобовий арешт добровольців батальйону "Донбасу" Олександра Новікова, Ігоря Орленка та Сергія Акимовича, затриманих у справі про "ПВК Семенченка".
- 22 червня колегія суддів Київського апеляційного суду залишила під вартою екснардепа Семена Семенченка.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!