Щороку громади Сумщини недоотримують від використання їхніх земель до 800 млн грн

Щороку громади Сумщини недоотримують від використання їхніх земель до 800 млн грн

Щороку громади Сумщини недоотримують від використання їхніх земель до 800 млн грн Суспільне Суми

Щороку місцеві громади Сумщини недоотримують від використання їхніх земель до 800 млн грн. Такого висновку дійшла компанія "Vkursi agro".

Дослідження провели у рамках проєкту, який реалізують за фінансування USAID — Агенції США з міжнародного розвитку — по всій Україні. Сумська область стала першою, використання земель якої вони вивчали.

Щороку громади Сумщини недоотримують від використання їхніх земель до 800 млн грн

Кукурудзяне поле Липоводолинської громади

Наприклад, це кукурудзяне поле (див. фото) належить Липоводолинській громаді Роменського району. За картою воно — поруч зі старими фермами за селом Новосеменівка. За публічною кадастровою картою тут — два гектари державних земель запасу. За словами Олександра Солонікова, на цю землю зараз оформлюють право власності. Чоловік як керівник організації ветеранів АТО допомагає побратимам в оформленні документів.

“Наразі ця земельна ділянка — у фізичних та юридичних осіб ні в приватній власності, в користуванні не перебуває. Це землі запасу, які не повинні бути розорані, на яких не повинно нічого бути посаджено. Однак ми бачимо трішки іншу картину: зараз росте кукурудза. Зі слів місцевого населення обробляє цю ділянку вже не перший рік місцеве агропідприємство”, — розповідає він.

Щороку громади Сумщини недоотримують від використання їхніх земель до 800 млн грн

Цього тижня київська компанія "Vkursi agro", яка використовує ІТ-технології для аграрного бізнесу, оприлюднила свої результати аналізу земель сільгосппризначення Сумщини. За словами керівника фірми Романа Граба, вони проаналізували 1 млн 225 тис. га сільськогосподарських земель Сумщини. З них майже 348 тис. га – ризикові землі.

“З цих 340 тисяч, умовно кажучи, визначених нами як ризикових, фактично, за результатами аналізу, ми визначили, що є певні обставини, які можуть призводити до того, що громада недоотримує кошти. Коли ми зацифрували всі поля Сумської області, то можемо сказати: оці ділянки потрапляють в поля і обробляються суцільним масивом, а ці ділянки в поля не потрапляють, а обробляються одноосібником. Орендна плата за такі ділянки сплачується поза договором оренди або договір оренди, якщо він і є, то зареєстрований давно і держава його не бачить”, — зазначив він.

Щороку громади Сумщини недоотримують від використання їхніх земель до 800 млн грн

Як висновок, вважають аналітики, місцеві бюджети Сумщини щороку втрачають, щонайменше 788 млн грн. Телефоном землевпорядник Липоводолинської громади Олександр Погрібний сказав: землі запасу з державної власності до комунальної вони отримали 27 травня 2021 року, не встигли оформити та проінспектувати.

За підрахунками Олександра Солонікова, з 1 га кукурудзи аграрії отримують щонайменше 30 тис. грн прибутку.

З 12 липня чекаємо на коментарі про облік та оподаткування обробітку сільськогосподарських земель від обласного управління Державної податкової служби. Наступні висновки ІТ-компанія готує по Рівненській та Київській областях.

Читайте також

  • Майже кожному другому заявнику відмовляють в отриманні сільськогосподарської землі на Сумщині.
  • 2 гектари землі для кожного українця: як їх отримати у Сумах та чи можливо це взагалі (ІНСТРУКЦІЯ)
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди