Телеміст Херсон — Миколаїв: як розвивається туризм у сусідніх регіонах

Телеміст Херсон — Миколаїв: як розвивається туризм у сусідніх регіонах

Телеміст Херсон — Миколаїв: як розвивається туризм у сусідніх регіонах

Про те, як розвивається туризм на Херсонщині та в сусідніх регіонах, говорили під час телемосту представники туристичної галузі Херсона та Миколаєва.

Микола Шаповал, президент асоціації "Туризм Херсона" розказав про різноманітність туризму на Херсонщині.

"На Херсонщині туризм різноманітний, тому що такої кількості природних об'єктів немає не тільки в багатьох областях, в тому числі в Миколаївській, а й в багатьох країнах. Адже уявіть собі, за один день можна побувати в гарячій пустелі, а через деякий час в справжній Амазонії, кататися на яхті. Я б радив в першу чергу природні об'єкти, національні парки, заповідники, і звичайно два моря, які неможливо не відвідати. В першу чергу туристи обирають море – Чорне або Азовське. У напрямку відпочинку – є молодіжний, сімейний, дитячий, потім розглядають цінову категорію і комфорт", - каже Микола.

Катерина Шилкіна, директорка туристичної агенції., розказує, що цього року спостерігається зацікавленість у туристів не просто відпочинком на морі, а ще й екскурсіями.

"Раніше ми вже намагалися зробити екскурсії на наших курортах, але це не мало попиту. Цього року я збирала інформацію про екскурсії і мені деякі пансіонати телефонували і просили прибрати номери телефонів, тому що не могли їх проводити. Не зважаючи на те, що курортний сезон тільки розпочався, але люди вже цікавляться, вони запитують, чим можна розважити себе на морі", - розповіла директорка туристичного агентсва.

За словами Тетяни Волинець, радниці голови Миколаївської облдержадміністрації, готуватись до туристичного сезону треба заздалегідь.

"Що стосується Миколаївської області, то напередодні скрізь пройшли наради в туристичних зонах, де за головування Віталія Кіма розглядалися і швидко вирішувалися питання і я хочу сказати, що в сезон ми увійшли більш менш нормально. Але щоб рухатися далі, ми провели соціологічні дослідження, щоб знати, що у нас виходить, що ні. І також ми проведемо їх наприкінці сезону. Тобто ми повинні знати нашого туриста. Більшість – це внутрішній туризм – це наші миколаївці і люди, які приїздять з областей, що поряд з нами. Нові можливості – нові дороги надали пріорітети. І Кіровоградська область і Дніпро, і Кривий Ріг, вони приєдналися до нас завдяки тому, що зявилися якісні дороги", - говорить Тетяна Волинець.

Тетяна Чичкалюк, засновниця громадської організації "Асоціація лідерів туристичного бізнесу у Миколаївській області" каже, що кожен, хто сьогодні називається туроператорром чи турагентом робить усе, щоб було затишно насамперед тим, хто приїзджає на відпочинок.

"Коли ми говоримо про сезон, то звичайно перш за все про наше Чорноморське узбережжя. Якщо ми раніше розподіляли Коблево, Рибаківка, де були дороги, то тепер ми маємо і на Очаків дорогу. Я люблю цю територію, люблю і лагерну косу і Кімбурську, не зважаючи на комарів й інші негаразди", - розповіла Тетяна.

Микола Шаповал говорить, що Херсонщина завжди готова до туристів і сезону.

"Херсонщина приваблива цілий рік. Тому підтвердження, що ми активно запустили екскурсійні програми, зробили акцент і на тому, що Херсонщина не тільки морський відпочинок. Так, моря в нас є – їх два і вони найкращі. Але окрім того, можна відвідати національні парки , відвідати екскурсії містами, такими як Херсон, Нова Каховка, та й інші. Щодо підготовки пляжного сезону, то Херсонщина цього року отримала три міжнародні відзнаки – "Блакитний прапор". Це значить, що у нас є пляжі такі, за якими люди їздять в Італію, Іспанію, Грецію, Туреччину. Ці три пляжі знаходяться на Арабатській Стрілці. Херсонщина приваблива цілий рік. Із січня ми запустили прогулянки на квадроциклах. Ця послуга доступна цілий рік", - каже чоловік.

За словами Катерини Шилкіної, цього року не тільки Арабатська Стрілка розвивається , а й Залізний Порт відзначився.

"Це дуже приємно. Тому що минулого року було багато гостей, які приїхали і не могли оцінити курорт, бо для них не було місця. Цього року зявилися нові готелі, багато пансіонатів зараз працюють над покращенням сервісів, які вони надають. Розвиваються і Хорли і багато туристів його запитують . Близько 70 тисяч туристів – це люди, які цікавлять Хорлами. Така статистика нашого сайту. Якщо говорити про наших сусідів – Коблево або Затоку, то ми можемо з ними конкурувати і як говорять мої колеги – перевізники цього року великий попит на Залізний Порт. Навіть більший ніж на Затоку. Вони були змушені відмінити кілька рейсів до Затоки і перенаправити до Залізного порту. Кількість туристів, які цікавляться відпочинком на морях Херсонщини 17 – 18 тисяч щодня. У 2020 році кількість була трошки менше. Але якщо порівнювати з 2018 роком, коли був один з найкращих туристичних сезонів – то попит тоді почався з травня. Тому сподіваємось погода вирівняється і знову буде наплив на наших курортах", - каже Катерина.

Як говорить Микола Шаповал, зеленим туризмом можна займатися і подорожувати в садиби, коли приходить перше тепло, а це вже з квітня.

"У нас є дуже багато садиб. Вони різнотипові . Наприклад, така як "Зелені хутори Таврії". Вони змінили свій формат і стали еко – парком. Карантин вніс свої вимоги, люди швидко відреагували. Я рекомендую – там велика територія, є багато цікавого для дітей та дорослих. Є спокійний відпочинок, наприклад – рибалка, або активний – політати на тарзанці, виковати підкову. Також є садиби поряд з рожевими озерами. Треба розрізняти сільський зелений туризм та бази відпочинку за містом", - продовжує Микола Шаповал.

Тетяна Волинець говорить, що на Миколаївщині також присутні різні види туризму. Багато видів активного туризму розвинено. Також активно займаються промисловим туризмом. Зараз розроблено два нових яскравих тури, які будуть презентувати в рамках інформаційно – рекламного туру. На Миколаївщині є ностальгійний туризм. Зараз займаються новим туризмом щодо спостереженням за птахами. Хвиля у туризмі висока була піднята за рахунок подієвого туризму. Чотири масштабні фестивалі, які відбулися в травні говорять про те, що до Миколаївщини їдуть. Тут можна відпочивати і насолоджуватися краєвидами. Відкрився якісний новий готель в Коблево на 150 місць. Це той рівень, про який можна говорити, що якість туристичних послуг є високою. Подієвий туризм - Аеромарокас, Коблево фрідом фест, фестиваль на воді. Ці події показали, що миколаївці вміють відпочивати і зустрічати туристів.

"Коли ми говоримо про зелений туризм, ми хочемо всіх спрямувати до нашої Мігеї, до Актового каньйону. Тому що вода, яка зараз стоїть на наших вузьких порогах, її не було 20 років. Велику увагу ми приділяємо безпечному туризму і продовжуємо обирати тих номінантів, які отримали найкращі практики . У нас є прекрасна місцина, яка називається – Тилигул, він обєднує Миколаївську і Одеську області , туди запрошують на прогулянки по високій воді та до єдиної в Україні – устричної ферми, а ще можна спостерігати за птахами, яких завдяки штучним островам стало більше. Цей рік ми оголосили роком урбан – туризму. Відкриваємо Миколаїв як цікавий, туристично привабливий регіон. Люди, які приїздять з Дніпра, з Кривого Рогу вони дивуються потенціалу, який ми маємо", - продовжує Тетяна Чичкалюк, засновниця громадської організації "Асоціація лідерів туристичного бізнесу у Миколаївській області".

"В серпні відбудеться 2 семінари щодо розвитку сільського і зеленого туризму. Ми завжди розглядали туризм як самозайнятість населення. Підписуючи меморандум про співпрацю трьох областей – Херсонської, Миколаївської і Одеської ми пропонували загальні маршрути, спільні проєкти", - продовжує радниця голови Миколаївської облдержадміністрації.

Микола Шаповал каже, що вже закінчився трьохденний фам тур для туроператорів з Польщі. Семеро представників туристичних компаній три дні були в Херсонській області.

"Ми говорили з ними про те, що готові робити тури по трьом областям. Зараз вони в Одесі, дивляться Цікавинками, немало цікавого і в Миколаєві. Тобто Херсон, Миколаїв, Одеса – можуть стати великим регіоном для гостей з Польщі, щоб вони могли приїзджати сюди відпочити на тиждень. Ти паче, що в Одеській області є авіасполучення, в Херонській воно буде відновлене з кінця серпня – початку вересня. Тобто люди матимуть можливість після подорожі полетіти до себе додому. Щодо економічного ефекту – ми розуміємо, що всі будуть заробляти. Нашим гостям дуже сподобалася Херсонщина і вони пообіцяли приїхати ще – уже з туристичними групами і ми обов'язково будемо ділитися цими гостями з нашими сусідами – Миколаївською областю. Тому що туризм має розвиватися комплексно, не адміністратичними, а географічними одиницями", - продовжує президент асоціації "Туризм Херсона".

"Потрібно розвивати те, з чим асоціюємся. Якщо це є такий об'єкт як кавун. Він точно немає асоціації з чимось поганим чи шкідливим. Я виріс в тому регіоні, де вони вирощуються. Я підтримую ініціативу з кавуновими турами. Знаю, уже набираються групи, можна приїхати з безлімітною дегустацією кавунів на полі. До речі, в одному із ресторанів наші гості дегустували кавун, смажений на грилі з херсонською бринзою. Щодо сироварень – їх багато. В кожній громаді є своє виробництво сирів. Десь це вже переросло в виробничі масштаби, а десь – це просто сільський зелений туризм, коли можна приїхати і подивитися як створюються сир. У нас є відома виноробня, яка використовує крафтовий сир. Поряд є сироварня. Одне із видів вина нещодавно отримало медаль на міжнародному конкурсі. Окрім сирів, локальних продуктів у нас дуже багато, є риба. Нашим гостям вона неймовірно сподобалася", - розповів Микола.

Тетяна Волинець говорить, що можна як раз з Херсонщини привозити туристів, які можуть відвідати устричну ферму, і равликовий завод.

"А ще у нас є рапановий завод, який зараз пропонує екскурсії і поряд з ним знаходиться чудова виноробня. Тому ми повинні не створювати конкуренцію, а робити спільні туристичні тури", - продовжує Тетяна.

Тетяна Чичкалюк розказала що в Радсаду другий рік поспіль працює коньячний завод. Також там є автентична їжа, бо там поселення грецькі, болгарські та сербські.

"Я думаю, що ми б разом зробили так, що було б цікаво. І Дніпро і Дніпробуг - об'єднуються дніпровським лиманом і я думаю, що можна було б зробити не тільки сухопутні тури, а й тури на воді" - говорить засновниця громадської організації.

Оксана Страмнова

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди