Прем’єра фільму "Чемпіони" на UA: КУЛЬТУРА

Прем’єра фільму "Чемпіони" на UA: КУЛЬТУРА

Прем’єра фільму "Чемпіони" на UA: КУЛЬТУРА Кадр з фільму "Чемпіони"

У суботу, 10 липня, о 22:55 суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже прем’єру комедії Хав'єра Фессера "Чемпіони". Стрічка, основана на реальних подіях за участі непрофесійних акторів, отримала найвищі кінонагороди Іспанії.

За керування автомобілем у нетверезому стані професійного тренера з баскетболу Марко Монтеса позбавляють водійського посвідчення і засуджують до громадських робіт. Він отримує завдання зробити чемпіонів з команди людей з ментальними порушеннями. Разом з цими людьми Марко Монтес проходить непростий шлях порозуміння, щоб створити з них справжню баскетбольну команду. Водночас він починає усвідомлювати, що нормальність — поняття дуже відносне.

Усіх членів команди зіграли непрофесійні актори. Також головні ролі виконали такі актори: Хав'єр Гутьєррес, Атенеа Мата і Хуан Марґалло.

Комедія стала тріумфатором іспанської національної кінопремії "Гойя" у 2019 році: з 11 номінацій вона отримала нагороди в трьох категоріях — за найкращий фільм року, найкращу пісню та найкращого актора-дебютанта. "Чемпіони" також відзначені преміями "Dias de Cine" і "Fotogramas de Plata" — приз глядацьких симпатій та "Feroz Awards" — найкраща комедія.

На створення фільму авторів надихнула реальна історія баскетбольної команди Aderes (Бурхасот, Валенсія), яка складається з людей з ментальними порушеннями. Ця команда виграла дванадцять чемпіонатів Іспанії в період з 1999 по 2014 рік.

Дивіться комедію Хав'єра Фессера "Чемпіони" 10 липня о 22:55 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а також онлайн на сайті, або у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS та Android.

Читайте також

Вусатий фанк. Важливе кіно, в якому тема сильніша за фільм

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше