Знищення історичної пам'ятки. Садибу Терещенків перетворять на офісний центр

Знищення історичної пам'ятки. Садибу Терещенків перетворять на офісний центр

Знищення історичної пам'ятки. Садибу Терещенків перетворять на офісний центр Фотопроєкт "Київське віче"/Фотограф — Валерій Гурін

Київську пам'ятку архітектури ХІХ сторіччя, садибу Терещенків перетворять на офісний центр. Такий проєкт реконструкції погодив департамент охорони культурної спадщини КМДА.

Про це повідомляє видання "Хмарочос" з посиланням на ексдепутатку Київради, громадську діячку та правозахисницю Олену Терещенко. Її чоловік – Мішель Терещенко – нащадок власника старовинної садиби.

"Чиновники, у яких піднялася рука погодити всупереч вимогам чинного законодавства про охорону культурної спадщини ганебний проект знищення Садиби Терещенків гірші за більшовиків. Останні у нашої родини лише відібрали все майно та примусили рятувати життя у вигнанні. А ці – хочуть знищити історичну пам‘ять про родину та про всі її добрі справи, зруйнував єдиний будинок, який повністю вцілів й вберіг всі свої елементи після численних війн та революцій!", – написала Олена.

Громадська діячка зазначає, що цей проєкт передбачає надбудову та перебудову чинних будинків садиби під офісний центр, в результаті якої будівля втратить свою автентичність.

За її словами, нині є два варіанти: або прокуратура повертає садибу Терещенків до комунальної власності, або її недобросовісний власник ПАТ "Центрелеватормлинбуд" (який фактично вкрав пам’ятку у територіальної громади і 14 років намагався її знищити) позбавляє киян перлини архітектури у самому центрі міста.

Підготовче судове засідання у справі повернення Садиби Терещенків до комунальної власності відбудеться 26 липня 2021 року на 14.00.

Що відомо

  • Особняк в стилі неоготика, за адресою бульвар Тараса Шевченка, 34/11, побудували в 1874 – 1875 роках за проєктом київського архітектора Андрія-Фердінанда Краусса.
  • Пам’ятка архітектури взята на облік рішенням Київради в 1986 році. У 1998 році взято на облік також флігель як щойно виявлений об’єкт культурної спадщини.
  • У 2007 році садибу, площа якої становить понад 1000 квадратних метрів, передали приватному товариству – ПАТ "Центрелеватормлинбуд" – за інвестиційним договором, з умовою провести реставрацію пам’ятки. Проте майже 15 років будівля знаходиться у занедбаному стані, що може призвести до її фактичного знищення.
  • У червні цього року прокуратура звернулась до суду з вимогою повернути будівлю у комунальну власність.

Читайте також

Донька архітекторки Алли Аніщенко просить захистити модерністський ринок-"шайбу" від забудови

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше