“AdvoCamp” на Сумщині: представників громад навчають взаємодіяти з владою

“AdvoCamp” на Сумщині: представників громад навчають взаємодіяти з владою

“AdvoCamp” на Сумщині: представників громад навчають взаємодіяти з владою Суспільне Суми

У рамках проєкту "Аdvocamp" на Сумщині запрацював наметовий табір. Тут навчають, як правильно вести переговори та взаємодіяти з владою в громадах та планувати свою діяльність.

Його профінансували з обласного бюджету та у рамках проєкту "Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)", що співфінансується Європейським Союзом та Британською Радою в Україні.

Три десятки учасників навчаються у наметовому таборі поблизу села Запсілля, Миропільської громади. Учасники поділені на три команди. Два попередні дні – вивчали теорію. Одна з тренерок — Леся Мукосєєва — розповідала про необхідні дослідження перед втіленням проєкту.

"Тему адвокаційної компанії обирає кожна з груп, які тут є. По-перше, треба вивчити що є, що робиться. Так зване кабінетне дослідження. Які є законодавчі акти, які дозволяють нам щось зробити. До кого треба звернутися. Часто буває, коли ми не дослідили, наприклад, де треба законодавча влада, і пішли до виконавчої. Там, де голова ОТГ немає впливу, ми йдемо і говоримо щось зробити. Потім треба дізнатися думку самих громадян, що в них відбувається", — зазначила вона.

“AdvoCamp” на Сумщині: представників громад навчають взаємодіяти з владою

Сьогодні ж учасники перейшли до практики. Одне із завдань – вмовити голову громади профінансувати будь-яку ідею мешканця. Оксана Шульга представляє команду Миропільської громади. Жінку цього місяця призначили директором місцевого НВК. До цього вона три роки очолювала центр дитячої творчості.

"Під час моєї роботи було багато таких випадків, але я відчувала, що можливо десь щось ще не знаю. Тому стала активним учасником і це мені допоможе надалі. У нашій громаді розвинений взаємозв’язок, але хотілось би навчитись правильно комунікувати, досягати мети, як правильно зробити, щоб якісь ідеї втілити в життя", — зазначила вона.

“AdvoCamp” на Сумщині: представників громад навчають взаємодіяти з владою

"Ми зараз займаємося теорією і вигадали проєкт "ВелоСуми". Його суть у тому, щоб вибудувати цілу мережу велодоріжок. Тобто добудувати їх. Ми займаємось теоретичною частиною цього завдання. Розробляємо різні ходівки, плани. Сподіваюся, що коли ми сформуємо своє уявлення про ази адвокаційних компаній, після проєкту ми зможемо створити щось цікаве", — каже учасниця Анастасія Коломієць.

Живуть учасники в наметах. Їх забезпечують також і харчуванням, розповідає організаторка проєкту Оксана Мальченко. Брали усіх охочих, головна умова при реєстрації – зібрати для себе команду.

"У нас, якщо ми говоримо зробити щось в громаді, це або про те, як люди не знають як це робити, або ця діяльність сприймається як ворогувати з владою. Це не правильний підхід. І ми поставили таку мету — навчити молодь, і не тільки активістів, які хочуть щось зробити в своїх громадах, як правильно комунікувати. Ми намагаємось навчити людей, як влаштована влада, як влаштований бюджет, як це все відбувається, як правильно комунікувати, вести переговори, планувати свою діяльність", — сказала Мальченко.

Загалом табір розрахований на шість днів. Після цього організатори планують надавати свою допомогу учасникам ще протягом двох місяців.

За кожною командою, говорить Оксана Мальченко, буде закріплений наставник, який має допомогти досягти проміжного результату у реалізації їхніх проєктів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди