Станцювала на своєму 102-му Дні народження – як приймала гостей довгожителька з Корюківки

Станцювала на своєму 102-му Дні народження – як приймала гостей довгожителька з Корюківки

Станцювала на своєму 102-му Дні народження – як приймала гостей довгожителька з Корюківки

У свій 102 День народження пішла в танок. Корюківчанку Ганну Сухобок сьогодні вітали зі святом її колеги з творчого колективу жінок поважного віку з Корюківського територіального центру.

Зараз з бабусею живе племінниця Валентина Мороз. Каже, жінка у свої 102: прополює квіти під вікном, збирає щавель, першою збирається на город. Навіть косити хотіла, але цього їй вже не дозволили.

«До роботи вона у нас падка. Дарма, що з двома милицями. Покладе милицю – і пішла. Полоти - то полоти, копати – то копати. Сказала (моєму) чоловікові: «Дай я покошу, бо ти не так косиш – що між рядками у картоплі залишається зілля. Так не треба. Я покошу краще за тебе.» Ну серп ми їй давали, косу не давали», – каже Валентина Мороз, племінниця.

Ганна Сухобок Своїх дітей немає. До 96 років жила у селі Перелюб під Корюківкою, справлялась із господарством, рибалила.

«Якби ноги мої ходили, я б ще й бульбу сапала. То не можна ж.. Колись жито жала серпом, молотила ціпом – бах, бах… Зерно возила на биках. Бики захочуть води – затягнуть у річку. А з річки не вивезеш. Треба виносити мішки і назад складати», – говорить Ганна Сухобок, іменинниця.

Працювала, розповідає, багато і важко. Довелось самій доглядати трьох менших братів. Матір на п’ять років посадили за зібрані в полі колоски. У війну, розповідає, куля пролетіла повз неї і не зачепила.

У свої 102 іменинниця дякує племінникам.

«Нехай їм Бог здоров’я дає. Як дитину жаліють. Серце – сильне, як камінь. Його давно треба вбити, то сидить же та давить. Сюди коле, туди коле».

Читайте також:

Ворожіння, хороводи і транспорт до опівночі: як святкуватимуть Купала в Чернігові

На початок