Розгляд справи Серби перенесли з Запоріжжя до суду на Донеччині

Розгляд справи Серби перенесли з Запоріжжя до суду на Донеччині

Розгляд справи Серби перенесли з Запоріжжя до суду на Донеччині

Справу екскерівника запорізької міліції Володимира Серби, якого звинувачують у розгоні запорізького Майдану у 2014 році, дистанційно розглядатимуть у Дружківському районному суді Донецької області.

Про це сьогодні, 8 липня телефоном Суспільному повідомила речниця суду Марія Свідлова.

8 липня справу мали розглядати у Жовтневому районному суді Запоріжжя. Але захисник обвинуваченого подав клопотання про перенесення слухання. Наступне судове засідання у цій справі призначене на 12 липня й відбуватиметься у режимі відеоконференції.

Марія Свідлова каже: справа не розглядалася через зайнятість усіх, тому що Кримінально-процесуальним кодексом передбачено дуже стислий термін – 5 днів після призначення судового засідання.

"На цей період у всіх були інші справи: у суду корупційні, в адвокатів свої. Клопотання захисника обвинуваченого про те, щоб суд забезпечив дистанційне судове провадження за участі обвинуваченого у Дружківському районному суді Донецької області судом задоволено, тому що немає причин його не задовольняти", — зазначила Марія Свідлова.

За словами речниці суду, підозрюваний зазначив, що хворіє. Окрім того, на минулому засіданні надав докази, що він живе далеко від Жовтневого районного суду, тому суд задовольнив його клопотання.

Нагадаємо, екскерівника запорізької міліції Володимира Сербу звинувачують у насильницькому розгоні запорізького Майдану 26-го січня 2014-го року, зловживанні владою та організації масових заворушень. Розшукували його з 2015 року. Протягом семи років справа в заочному провадженні розглядалася у двох запорізьких судах. На цих засіданнях Володимира Серби не було.

Що відомо

  • 1 липня відбулось судове засідання в Жовтневому районному суді у справі ексначальника головного управління Міністерства внутрішніх справ у Запорізькій області Володимира Серби. Цього разу він з'явився на нього особисто. Рішенням суду йому обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання строком на 2 місяці.
  • 5 липня акцію протесту влаштували біля Жовтневого районного суду Запоріжжя представники запорізьких осередків “Національного корпусу”, “Демократичної сокири” та “Європейської солідарності”. Мітингувальники виступали проти судової ухвали щодо запобіжного заходу Володимиру Сербі у вигляді особистого зобов’язання.
  • Запорізька обласна прокуратура наполягає на тому, щоб залишити запобіжним заходом для Володимира Серби тримання під вартою. Колишній начальник Головного управління МВС України в Запорізькій області 7 років перебував у міжнародному розшуку.

На початок