Цей епізод вирішив результат півфіналу.
Збірні Англії та Данії визначили між собою другого фіналіста чемпіонату Європи-2020. Матч за другу перепустку у фінал закінчився на користь англійців, які здобули перемогу в додатковий час.
За 90 хвилин основного часу англійці та данці обмінялися голами. Закінчивши основний час матчу внічию, команди зіграли ще 30 хвилин додаткового. І наприкінці першої 15-хвилинки забили переможний м'яч: Гаррі Кейн хоча й не реалізував пенальті, але відзначився з добивання.
Читайте також: Англія в овертаймі дотисла Данію та стала другим фіналістом Євро-2020
Гол Кейна дозволив Англії уперше в історії вийти у фінал чемпіонату Європи. Однак після матчу епізод із призначеним пенальті розкритикували.
Що трапилося?
Епізод із пенальті в матчі Англія - Данія трапився наприкінці першого екстратайму. Арбітр зустрічі Данні Маккелі одразу вказав на 11 метрів, зафіксувавши фол у штрафному майданчику на вінгері англійців Рахімові Стерлінгу.

У момент епізоду зі Стерлінгом перебували два гравці збірної Данії - захисник Йоакім Меле та хавбек Матіас Єнсен, який з'явився на заміну на 88-й хвилині поєдинку.
На думку арбітра, порушував правила на Стерлінгу Йоакім Меле. Контакт між гравцями був, і саме після цього вінгер почав падати на газон.

Підтвердженням цієї версії є також і повтор з іншої камери. Контакт Стерлінга із Єнсеном відбувається уже у момент падіння вінгера збірної Англії на газон.

Момент із падінням Стерлінга перевіряли за допомогою системи відеоповторів. І вирішили залишити в силі вердикт Маккелі щодо призначення пенальті.
Чи були інші причини не ставити пенальті?
У момент проходу Стерлінга у штрафний майданчик Данії на полі було одразу два м'ячі. Причому другий "неактивний" м'яч перебував поблизу з моментом атаки на ворота Данії.

У розділі 5.3 Правил гри пункт із двома м'ячами у полі прописаний. У ньому сказано, що арбітр може зупинити гру, якщо вважає, що другий м'яч впливає на хід гри. Або ж ні, якщо його впливу на цей момент немає.
Враховуючи, що арбітр не приділив уваги до цього епізоду, відповідно, він вважав, що "неактивний" м'яч не впливає на хід гри.
Що кажуть про пенальті Рахіма Стерлінга гравці та експерти?
Сам футболіст після матчу наголосив, що вважає рішення арбітра справедливим, оскільки відчув контакт з боку Меле.
"Я пройшов у штрафний майданчик, а він [Меле] підставив свою ногу і зачепив мою. Тому це чистий пенальті".
Однак рішення арбітра розкритикували інші ексфутболісти. Колишній гравець збірної Німеччини Дітмар Хаманн назвав "дайвінгом" падіння Стерлінга.
"Це очевидний нирок. Гадаю, це ганебне рішення".
Підтримав Хаманна і ексголкіпер збірної Данії Пітер Шмайхель. Його син, Каспер Шмайхель, з пенальті Кейна впорався, але не з добиванням.
"Це [епізод з пенальті] - те, про що будуть сперечатися ще дуже довго і довго. Та й загалом прийняти це дуже важко, оскільки це не пенальті".
Розійшлися у поглядах відносно рішення арбітра і головні тренери Англії та Данії.
"Я не бачив епізода з пенальті, тому не знаю, як там усе відбулося. Є VAR, гадаю, там усе перевірили та погодилися з рішенням арбітра", - сказав тренер Англії Гарет Саутгейт.
А ось тренер Данії Каспер Юлманд звернув увагу як на момент з двома м'ячами на полі, так і з тим, що пенальті на Стерлінгу є сумнівним.
"Я сигналізував про це [два м'ячі] арбітру за п'ять секунд перед тим, як там пробіг Стерлінг. В іншому моменті матчу суддя був досить швидким, щоб свиснути. Я просто не бачу цього, не бачу там пенальті".
Що відомо
- Англія пропустила перший гол на турнірі від Данії, але змогла здобути вольову перемогу.
- Це перший вихід у фінал Євро в історії англійців. Найкращі результати до цього - півфінали у 1968 та 1996 роках.
- У фіналі Англія зіграє проти Італії на стадіоні "Вемблі" в Лондоні. Туди допустять 66 тисяч глядачів, усі мають пройти карантин Великої Британії.