Сміття до звалища під Полтаву звозитимуть, доки у громаді не збудують переробний завод

Сміття до звалища під Полтаву звозитимуть, доки у громаді не збудують переробний завод

Сміття до звалища під Полтаву звозитимуть, доки у громаді не збудують переробний завод
Суспільне Полтава

Сміттєзвалище у селі Макухівка, що поблизу Полтави, частково засипали ґрунтом та почали створювати земляний вал з боку догори, аби непотріб не розносило вітром. Про це розповів начальник комплексу з видалення відходів "КАТП-1628" Микола Костенко. Ці роботи виконали за домовленостями, які керівництво громади уклало із жителями села. Це зробили після того, як останні влаштовували акції протесту проти продовження роботи звалища. Проте вимоги місцевих виконати повною мірою не змогли, говорить жителька Макухівки Влада Орлова.

На сміттєзвалище, що поблизу села Макухівка, продовжують звозити сміття. Площа, зайнята відходами, – понад 17 гектарів.

Територія сміттєзвалища у селі Макухівка
Територія сміттєзвалища у селі Макухівка. Суспільне Полтава

"Ви самі відчуваєте цей аромат і сморід, влітку особливо, коли спекотно на вулиці. Є в селі проблеми з водою.У сирому вигляді, як мінімум, навіть із приватних свердловин не рекомендовано її вживати.", – говорить житель Макухівки Сергій Васильєв.

"Це фільтратне озеро, яке постійно смердить", – говорить житель села Макухівка Олександр Любашин.

Аби домогтися закриття звалища, місцеві влаштовували акцію протесту майже місяць тому. Після цього влада громади вирішила укласти із ними меморандум.

Протести
Протести. Суспільне Полтава

Згідно з документом, зокрема, мали насипати земляний вал навколо звалища та фільтратного озера, відходи з останнього – відкачати, увесь непотріб засипати ґрунтом та відремонтувати дорогу. Ці роботи за домовленостями мали виконати до 7 липня.

Графіка: Домовленості щодо сміттєзвалища між владою Полтавської громади та жителями Макухівки
Графіка: Домовленості щодо сміттєзвалища між владою Полтавської громади та жителями Макухівки. Суспільне Полтава

"Не виконаний до кінця поки ще жоден пункт. Робота проводиться, місцева влада йде на зустріч, але не так швидко, як цього хотілося б самим місцевим жителям, закриття та рекультивація. Це основна така серйозна наша вимога.Нас цікавить тільки закриття. Тому що ми страждаємо дуже багато років", – говорить жителька Макухівки Влада Орлова.

Зокрема, каже жінка, учора почали ремонт дороги. А раніше прибрали стихійне звалище, яке утворилося поруч.

"Було вивезене на наше прохання звідси все сміття, очистили тут територію і зробили такий обвал", – говорить жителька Макухівки Влада Орлова.

За словами Влади Орлової, обіцяли очистити та фільтратне озеро, проте цього не зробили.

Фільтроване озеро
Фільтроване озеро. Суспільне Полтава

"Відкачки на сьогодні ще не робили, тому що зробили аналізи, аналізи показали, що воно на сьогодні загрози не несе", – говорить перший заступник голови територіальної громади Валерій Пархоменко.

Земляний вал насипали кругом частини звалища біля дороги. На обвалування усієї території потрібно приблизно два місяці, говорить начальник комплексу з видалення відходів "КАТП-1628" Микола Костенко.

"Робиться земляне обвалування близько чотирьох метрів. Це буде убезпечувати, зменшувати видування легких фракцій сміття, зменшувати витік фільтрату, тому що ми зараз плануємо розчистити чагарники та будемо робити повністю по периметру обвалування такою висотою",– говорить начальник комплексу з видалення відходів "КАТП-1628" Микола Костенко.

А рекультивувати звалище місцевим пообіцяли за рік, говорить жителька Макухівки.

Сміттєзвалище
Сміттєзвалище. Суспільне Полтава

"Рекультивація полягає в тому, що буде відбиратися фільтрат, має відбиратися. Буде дегазація самого звалища, працює тут газова станція зі свердловинами, а також буде пересипано землею та будуть, я надіюсь, якісь насадження, щоб це мало вигляд якогось парку",– говорить жителька Макухівки Влада Орлова.

"Позиція міської влади щодо полтавського сміттєзвалища – це, звичайно, його консервація і пошук шляхів вирішення даної проблеми. У нас є діалог з обласною державною адміністрацією щодо будівництва сміттєпереробного заводу. Іде пошук інвесторів, пошук земельної ділянки. Практично за рік-два можна побудувати такий полігон зі сміттєпереробним заводом",– говорить перший заступник голови територіальної громади Валерій Пархоменко.

За словами Валерія Пархоменка, до спорудження такого заводу, відходи продовжуватимуть звозити на звалище біля Макухівки.

Вибір редакції

На початок