"Це знущання": медикам Валківської лікарні на Харківщині не погасили борги із зарплати

"Це знущання": медикам Валківської лікарні на Харківщині не погасили борги із зарплати

"Це знущання": медикам Валківської лікарні на Харківщині не погасили борги із зарплати
Суспільне Харків

Медикам опорної COVID-лікарні у Валках не погасили зарплатний борг за два місяці — загалом близько 4 млн грн. Колектив медзакладу звернувся до профспілки, Харківської облдержадміністрації, Валківської міської ради та чекає відповіді від Нацслужби здоров'я України.

Цю інформацію Суспільному підтвердив головний лікар Богдан Носатов.

"Не виплачено за червень і половина травня... Люди працювали з COVID! НСЗУ постійно висуває якісь нові вимоги. Увесь час щось змінюється. На 5 квітня ми відповідали вимогам, а 27 квітня повідомили, що ми не відповідаємо. На 8 травня — відповідаємо", — розповів Суспільному головний лікар Богдан Носатов.

"Прийом в поліклініці був обмежений: тільки ургентний, не плановий. НСЗУ обіцяє, що вони по другому кварталу переглянуть, по поліклініці, по амбулаторному пакету в першу чергу. Але це стосується всіх працівників. Ми отримали аванс травня. Написали листи у всі інстанції: і у профспілку, на департамент, міську раду", — додав він.

У медзакладі також чекають повідомлення від НСЗУ щодо квітневих виплат.

"У квітні ми були переповнені на понад 150%. Квітень ми пролікували — а нам "ви не відповідали", червень пролікували — "ви не відповідаєте". З Харкова до нас везли! Люди просто пахали, це вже знущання: то ми відповідаємо, то не відповідаємо", — каже Носатов.

Станом на 2 червня Валківська центральна районна лікарня залишалася у списку опорних. У липні медзаклад отримав нову інформацію від НСЗУ.

"Сьогодні надійшов лист від 5 числа про те, що ми не відповідаємо вимогам по COVID. Раніше треба було, щоб було не менше чотирьох анестезіологічних бригад, плюс два анестезіологи, які надають допомогу при пологах та іншим пакетам. Сьогодні прийшло, що має бути по чотири бригади", — розповів головний лікар.

За словами Носатова, без узгоджень лікарня не прийматиме пацієнтів з коронавірусом у випадку чергової хвилі.

Що відомо

  • 17 червня з пів сотні медичних працівників вийшли на акцію протесту до Валківської міської ради. Лікарі та медсестри місцевої лікарні нарікали на затримку виплат. Заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк сказав, що працівники Валківської ЦРЛ отримають гроші "найближчим часом".
  • 18 червня працівникам виплатили травневий аванс.
На початок