На Полтавщині працює 40 пунктів місцевої пожежної охорони, мають створити ще понад 70

На Полтавщині працює 40 пунктів місцевої пожежної охорони, мають створити ще понад 70

На Полтавщині працює 40 пунктів місцевої пожежної охорони, мають створити ще понад 70 Суспільне Полтава

На Полтавщині мають облаштувати 114 пунктів місцевої пожежної охорони. Нині їх працює чотири десятки. Це бригади рятувальників у громадах, які виїздять гасити вогонь так само, які і працівники Держслужби із надзвичайних ситуацій. Проте фінансують їхню роботу із місцевих бюджетів. Таке Суспільному розповіла речниця рятувальників області Світлана Рибалко.

"Служба порятунку. Скажіть адресу точну, скажіть об’єкт. Вас зрозуміла, очікуйте", – говорить диспетчерка Шишацької місцевої пожежної охорони Оксана Вільхова.

Усі виклики про займання у Шишацькій громаді приймають у цьому диспетчерському пункті. А гасять вогонь рятувальники із Держслужби з надзвичайних ситуацій або ж працівники місцевої пожежної охорони.

На Полтавщині працює 40 пунктів місцевої пожежної охорони, мають створити ще понад 70Суспільне Полтава

На Полтавщині мають облаштувати 114 пунктів місцевої пожежної охорони

"Ми вирішуємо, хто поїде, чи вони (місцева пожежна охорона – ред.), чи працівники ДСНС. Завжди орієнтуємось, хто на місці (у частині – ред.), а хто на місці події. Підтримуємо радіозв’язок з автомобілями з ДСНС і з нашою місцевою пожежною охороною", – каже диспетчерка Шишацької місцевої пожежної охорони Оксана Вільхова.

Підрозділ ДСНС у громаді розміщений у Шишаках. А місцева пожежна охорона за майже 20 кілометрів звідти – у селі Михайлики. Її створили чотири роки тому, аби охопити більшу територію. Для рятувальників облаштували приміщення колишньої котельні, говорить заступник керівника установи.

"У нас тут розподілено. Шишацькі ДСНС у Шишаках, їхня та територія. У нас в основному тут близько всі села, то 7-12 хвилин ми доїжджаємо. Максимум 15 хвилин – це найдальша точка. Тут не було нічого. Обідрані стіни, земля отут була. Не було оцієї прибудови, це ж все прибудовано", – повідомляє заступник начальника Шишацької місцевої пожежної охорони Сергій Гурін.

На Полтавщині працює 40 пунктів місцевої пожежної охорони, мають створити ще понад 70Суспільне Полтава

Пожежна охорона – бригади рятувальників у громадах, які виїздять гасити вогонь так само, які і працівники Держслужби із надзвичайних ситуацій

Ремонтували та добудовували пункт працівники пожежної охорони. На роботи витратили близько мільйона гривень із бюджету громади. За її кошт фінансують і утримання частини, каже Олександр Тутка.

"Трошки більше трьох мільйонів у рік обходиться нам утримання місцевої пожежної охорони", – каже голова Шишацької громади Олександр Тутка.

"Після дзвінка три хвилини не більше. Нам потрібно бути в строю. Тобто, поки водій заводить машину, прокачує. Поки ворота відкриються, ми вже маємо бути зібрані", – рятувальник Шишацької місцевої пожежної охорони Олександр Макушенко.

На Полтавщині працює 40 пунктів місцевої пожежної охорони, мають створити ще понад 70Суспільне Полтава

Фінансують роботу пунктів пожежної охорони із місцевих бюджетів

Виїжджають на виклики у майже половину сіл громади. До найвіддаленішого їхати більше 15 кілометрів. Загалом же в частині працює 19 людей. Нині мають новий автомобіль та обладнання.

"Пожежні рукави, пилка, розсіювачі, пожежні стволи, перехідники. У цьому автомобілі 20 пожежних рукавів по 20 метрів. У цьому автомобілі чотири з половиною тони води", – розповідає рятувальник Шишацької місцевої пожежної охорони Роман Цимбалюк.

"Вона (машина – ред.) проїжджає зимою по полях, куди хочеш. Вона висока на ходу, всюдихід. Були такі випадки, що вулички маленькі, складно проїхати було. Але в нас є обладнання. Якщо дерева чи щось, у нас є бензопилка, обрізаємо, проїжджаємо", – каже рятувальник Шишацької місцевої пожежної охорони Євген Ярещенко.

На Полтавщині працює 40 пунктів місцевої пожежної охорони, мають створити ще понад 70Суспільне Полтава

Автомобіль пункту місцевої пожежної охорони

Хочуть у Шишацькій громаді створити ще один такий пожежний пункт, каже голова Олександр Тутка.

"Для того, щоб повністю район перекрити. Є в нас населений пункт Сагайдак, досить насичена територія. І плануємо хоча б отаку, як в Михайликах, щоб могли відреагувати за лічені хвилини", – говорить голова Шишацької громади Олександр Тутка.

А в Білоцерківській громаді нині місцевої пожежної охорони ще немає. На виклики приїздять надзвичайними із Великої Багачки, майже за два десятки кілометрів.

"У різних критичних ситуаціях уже доводилося стикатися, коли поряд немає цього пожежного центру. Доки машина приїде, все згорить. У мене навпроти горів будинок сусідів, то своїми силами ми тягали воду, поливали, доки пожежна машина приїхала", – розповідає жителька Білоцерківської громади Лариса Башинська.

На Полтавщині працює 40 пунктів місцевої пожежної охорони, мають створити ще понад 70Суспільне Полтава

Обладнання у пункті місцевої пожежної охорони

Приміщення для пожежної охорони у громаді планують звести на ділянці поруч із амбулаторією. Проєкт будівлі розробили 2016-го. На його реалізацію необхідно близько 18 мільйонів гривень, каже голова громади Іван Лещенко.

"Постійно намагаємось через різні фонди, проєкти, інфраструктурні можливості отримати фінансування. Але на сьогодні це залишається великою проблемою. Все залежить від фінансування. Це загальний, перспективний вид. Зараз ми вже розглядаємо можливість скоротити цю будівлю на оцю частинку, щоб здешевити ще", – повідомляє голова Білоцерківської громади Іван Лещенко.

Нині у громадах області працює 40 таких пожежних підрозділів. Загалом же їх має 114 – по кілька у кожній громаді. Їх створення та роботу мають фінансувати з місцевих бюджетів, каже речниця рятувальників Полтавщини.

"Такі підрозділи підвищують боєздатність державних підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій. Інколи саме такі підрозділи прибувають першими на ліквідацію пожежі. Вони не половину, але левову долю ліквідовують пожеж без залучення Державної служби з надзвичайних ситуацій", – розповідає речниця рятувальників Полтавщини Світлана Рибалко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди