Надбавки до пенсії: кому і на скільки підвищать виплати на Херсонщині

Надбавки до пенсії: кому і на скільки підвищать виплати на Херсонщині

Надбавки до пенсії: кому і на скільки підвищать виплати на Херсонщині УНІАН

В Україні через зміну прожиткового мінімуму з 1 липня 2021 року для непрацездатних громадян збільшився мінімальний і максимальний розмір пенсійної виплати. Також, збільшились і надбавки, які залежать від прожиткового мінімуму. Про це у програмі Тема дня на Українському радіо. Херсон розповіла начальниця управління обслуговування громадян ГУ Пенсійного фонду України в Херсонській області Світлана Ворона.

З 1 липня на 85 гривень зріс прожитковий мінімум для непрацездатних осіб відповідно підвищилась і мінімальна пенсія. Насамперед будуть перераховані саме мінімальні пенсії, а далі будуть перераховані надбавки та підвищення, які встановлюються до пенсії і які розраховуються саме від прожиткового мінімуму. Світлана Ворона каже, на сьогодні прожитковий мінімум складає 1854 грн.

Якщо говорити про підвищення мінімальної пенсії, приблизно середній розмір доплати складатиме 45 грн, але - це саме середній розмір, у когось з пенсіонерів це може бути 10 грн, а у когось 15, говорить жінка. Перерахунок отримають близько 230000 пенсіонерів нашої області.

Як розповіла Світлана Ворона, зміни стосуються чорнобильських пенсій. Цього перерахунку не було заплановано з початку року, але 29 червня до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" було внесено зміни, які вступили в дію з 1 липня поточного року, ці зміни стосуються мінімальних розмірів пенсійних виплат. Насамперед збільшено мінімальний розмір пенсії для осіб з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи.

"Якщо до 1 липня цей показник рахувався як відсоток від прожиткового мінімуму, про який ми зараз казали, це було передбачено постановою Кабінету міністрів України номер 1210, яку було прийнято ще в 2011 році, то зараз для цієї категорії пенсіонерів встановленні фіксовані суми. Отже, для осіб з інвалідністю 1 групи буде мінімальний розмір пенсії складати 6000 грн, для осіб з інвалідністю 2 групи мінімальний розмір пенсії буде складати 4800 грн і для осіб з інвалідністю 3 групи та дітей-інвалідів розмір пенсії мінімальної буде складати 3700 грн. Це фіксований розмір", - говорить Світлана Ворона.

Як каже начальниця управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, є мінімальний розмір пенсії, а також є і мінімальна пенсійна виплата. Тобто це виплата з урахуванням надбавок та підвищень які нараховується до пенсії, без урахування пенсії за особливі заслуги перед Україною.

"І тут ми теж маємо мінімальні розміри пенсійної виплати з урахуванням надбавок, це стосується осіб ліквідаторів з числа інвалідів першої групи пенсійна виплата не може бути менше ніж 10340 грн., другої групи 8272 грн., і третьої групи 6204 грн. Важливо зазначити, що зміни були внесені до законодавства вже в той час, коли відомості на липень місяць були надруковані. Тому перерахунок цій категорії пенсіонерів буде проведено з 1 липня, але доплати по перерахунку наші пенсіонери отримають або за додатковими відомостями у липні або разом з пенсією уже в серпні місяці", - додала Світлана Ворона.

Маргарита Лазник.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди