У житомирській лікарні №2 можуть призупинити надання ургентної медичної допомоги

У житомирській лікарні №2 можуть призупинити надання ургентної медичної допомоги

У житомирській лікарні №2 можуть призупинити надання ургентної медичної допомоги

У житомирській міській лікарні №2 пацієнтам можуть призупинити надавати невідкладну медичну допомогу. Про це Суспільному Житомир розповів директор лікарні Ігор Кухарук.

За його словами, це може бути спричинено тим, що Кабінет Міністрів України не подав лікарню №2 до переліку опорних закладів охорони здоров’я.

Опорні лікарні це – медичні заклади, які відповідають вимогам багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. Їх на підставі подання обласної державної адміністрації затверджує уряд. У Житомирі – це лікарня №1, у Житомирському районі – районна лікарня у Станишівці. Натомість лікарня №2 до цього переліку не потрапила. За словами директора цього медичного закладу Ігора Кухарука, він здивований таким рішенням, адже медичний заклад, який він очолює, відповідає вимогам.

"Тут відбуваються усі види операцій: хірургічні, гінекологічні, травматологічні. Досить потужні і інші відділення, а також дуже потужне приймальне відділення, яке оснащене необхідною апаратурою для надання ургентної допомоги. На території лікарні є перинатальний центр, де періодично залучаються наші лікарі. А коли не буде опорної лікарні, із роботи виключиться ургенція - невідкладна медична допомога. Планова і інша допомога буде надаватися", - розповів Ігор Кухарук.

Власні аргументи висловив і завідуючий хірургічним відділенням лікарні Олександр Куліш: "Лікарня №2 надає хірургічну допомогу невідкладної і планової жителям Богунського району і оточуючих населених пунктів. А це більш, ніж 120 тисячам жителів. Зважаючи на місце розташування лікарні біля дороги з Києва, то моя думка така: якщо трапиться якась невідкладна ситуація, наприклад, травма, то людину доведеться везти через усе місто. А за цей час ми можемо надати висококваліфіковану медичну допомогу і зберегти їй життя і здоров’я".

За словами заступника Житомирського міського голови Марії Місюрової, міська рада підготувала лист до голови облдержадміністрації Віталія Бунечка, у якому вимагає внести лікарню №2 до переліку опорних.

Марія Місюрова: "На превеликий жаль, не була врахована ані думка громади, ні попит населення, ні житомирської міської влади і її виконкому. Ми направили звернення до голови ОДА врахувати все це. Друга лікарня має бути опорною. Вона має всі пріоритети і вимоги, які мають бути. Якщо лікарня №2 не буде опорною, можливо, що ургентні випадки будуть доставляти в інші лікарні. Про закриття не може бути і мови".

За словами директора обласного центру громадського здоров’я Олександра Зарицького, занепокоєння лікарів і посадовців міської ради зайві.

"Для лікарні № 2 це непогано. Це не означає, що лікарня буде закрита і не буде надавати ургентної допомоги. Вона укладе угоду з Національною службою здоров’я на хірургічну або на ургентну допомогу, і буде працювати у цілодобовому режимі. Лікарі будуть отримувати підвищені зарплати відповідно до коефіцієнту, який надається лікарням, які надають цілодобову медичну допомогу. Я не бачу ніяких викликів, окрім бажання декого покращити свій імідж на фоні тих негараздів, які є".

Автор сюжету Леонід Харшан

Камера Олександр Данилюк

Вибір редакції

На початок