На ремонт аварійних колекторів у Полтаві потрібен мільярд гривень – Полтававодоканал

На ремонт аварійних колекторів у Полтаві потрібен мільярд гривень – Полтававодоканал

На ремонт аварійних колекторів у Полтаві потрібен мільярд гривень – Полтававодоканал Суспільне Полтава

Щонайменше мільярд гривень потрібно, аби відремонтувати всі аварійні колектори та каналізацію у Полтаві. Про це розповів головний інженер підприємства "Полтававодоканал" Євген Забишний. Нині зношені понад 80 відсотків каналізаційних колекторів. Полагодити їх лише поточними ремонтами неможливо. Деякі ділянки потребують повної заміни.

У центрі Полтави замінюють каналізаційний колектор, якому 85 років. Роблять це одразу на трьох ділянках на вулиці Пилипа Орлика.

"Є спеціальна установка, яка прочищає стару трубу, і замість неї вставляється нова. Після заміни труби треба поставити колодязі нові і засипати котлован. Підготовлюємо ділянку, яку розкопали, до відновлення дорожнього покриття", – говорить бригадир підрядної організації Віталій Гавчук.

На ремонт аварійних колекторів у Полтаві потрібен мільярд гривень – ПолтававодоканалСуспільне Полтава

У Полтаві зношені понад 80 відсотків каналізаційних колекторів

Ці роботи почали понад пів року тому. Загальна їхня вартість – 21 мільйон гривень, нині дали майже третину суми із обласного бюджету, говорить інженер підприємства "Полтававодоканал".

"У ці гроші входить розроблення приямків, демонтаж старого трубопроводу, монтування на його місце нової поліетиленової труби і влаштування оглядових колодязів з перепідключенням існуючих усіх підключень каналізаційних у цей колектор. Для виконання будівельних робіт потреба залишається ще у 15 мільйонах гривень. Джерело фінансування кінцеве ще не визначене.Частково підприємство зможе виконати якісь роботи за власний кошт", – каже головний інженер підприємства "Полтававодоканал" Євген Забишний.

А колектор, що на вулиці 23-го вересня, ремонтують близько чотирьох місяців. Уздовж тротуару – кілька огороджених ям, а по землі прокладені труби.

На ремонт аварійних колекторів у Полтаві потрібен мільярд гривень – ПолтававодоканалСуспільне Полтава

Полагодити зношені колектори лише поточними ремонтами неможливо

"Щодня ми проходимо, прогулюючись, цю ділянку. Мені заважають ці труби. Якщо переїжджати з коляскою дорогу, то незручно їх переїжджати", – розповідає полтавка Оксана Пипич.

"Страшно, що вони є поруч, і повз не пройдуть діти, дорослі чи будь-хто", – каже полтавка Анна Іващенко.

Торік у листопаді на цьому ж місці загинула комунальниця. Жінка прибирала територію і провалилася під землю.

"Це двірник, з яким ми час від часу зустрічалися, віталися. Були нажахані цією ситуацією, оскільки цією територією ми ходимо щоденно і діти за м’ячиком можуть побігти", – додає полтавка Анна Іващенко.

На ремонт аварійних колекторів у Полтаві потрібен мільярд гривень – ПолтававодоканалСуспільне Полтава

Із обласного бюджету для "Полтававодоканалу" на ремонтні роботи спрямовують до 40 мільйонів гривень щорічно

Аварійні каналізаційні колектори можуть бути однією із причин обвалу землі, каже Євген Забишний.

"Каналізаційна система – це потік води, який тече у трубопроводі. При руйнації трубопроводу ґрунт вимивається, виноситься подалі трубопроводом, і стаються обвали верхнього склепіння ґрунту", – каже головний інженер підприємства "Полтававодоканал" Євген Забишний. .

Для того, аби відремонтувати усі аварійні колектори у Полтаві, підприємству потрібен щонайменше мільярд гривень, говорить головний інженер. Нині таких грошей у підприємства немає.

"Протягом років п’яти–семи, не менше, фінансування якщо буде відбуватись на рівні 200 мільйонів на рік, тоді можна стабілізувати негативний стан полтавської каналізації, відновити її задовільний стан і тоді вже локально виконувати поточні ремонти", – повідомляє головний інженер підприємства "Полтававодоканал" Євген Забишний.

На ремонт аварійних колекторів у Полтаві потрібен мільярд гривень – ПолтававодоканалСуспільне Полтава

Аварійні каналізаційні колектори можуть бути однією із причин обвалу землі

"Якщо це дійсно потрібно підприємству, то підприємство звернеться з таким проханням чи пропозицією, аргументує її. Воно (прохання – ред.) буде розглянуте на профільних комісіях – з питань житлово-комунального господарства, бюджету та управління майном. Якщо в тому буде така необхідність, то тоді, звісно, будемо шукати гроші", – розповідає голова постійної комісії облради з питань бюджету Людмила Босенко.

Із обласного бюджету для "Полтававодоканалу" на ремонтні роботи спрямовують до 40 мільйонів гривень щорічно.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди