У селі на Тернопільщині відкрили соціальну пральню

У селі на Тернопільщині відкрили соціальну пральню

У селі на Тернопільщині відкрили соціальну пральню
Суспільне Тернопіль

У Шляхтинцях Байковецької громади відкрили соціальну пральню. Користуватись нею безплатно зможуть люди з інвалідністю, пенсіонери та малозабезпечені люди. Про це розповіла директорка центру надання соціальних послуг Байковецької сільської ради Оксана Яріш.

За її словами, таких людей у громаді – 170. 72-річна жителька села Шляхтинці Людмила Носик розповідає, її пральна машина несправна, прати речі допомагає соціальна працівниця:

"До мене приходить соцпрацівниця пані Наталя. Вона допомагає мені по господарству Я буду віддавати речі, вона буде прати".

Соціальна працівниця Наталія Логін розповідає, в Шляхтинцях допомагає 15 людям:

"З пранням було багато проблем. Деякі не мають пральної машинки, а була потреба прати. А зараз відкрили соціальну пральню, нам буде краще. Люди задоволені. Будемо прати по черзі й прасувати".

Директорка центру надання соціальних послуг Байковецької сільської ради Оксана Яріш показує, як облаштували пральню:

"В цьому відділенні ми прийматимемо одяг. Будемо прати його. Ця пральна машинка вміщає від 15 до 17 кілограмів одягу. Розхід мийного засобу такий, як у звичайній побутовій машинці. Відділення, де буде знаходитися попраний одяг. Тут він може підсохнути. Тут є 2 сушки, є відпарювач. І вже звідси одяг доставлятимуть клієнтам".

У селі на Тернопільщині відкрили соціальну пральню
У селі на Тернопільщині відкрили соціальну пральню. Суспільне Тернопіль

Оксана Яріш каже, на ремонт соціальної пральні з бюджету Байковецької громади виділили близько 380 тисяч гривень:

"З метою здійснення ремонтних робіт було виділено близько 230 тисяч гривень. На купівлю обладнання та інвентарю – ще майже 150 тисяч гривень".

Соціальна пральня працюватиме у будні. Оксана Яріш розповіла, пральнею зможуть користуватись жителі не лише Шляхтинців, а загалом – Байковецької громади. За її словами, у громаді проживають майже 15 тисяч людей.

На початок