Почали оформляти працівників офіційно: Держпраці розповіла про успіхи перевірок

Почали оформляти працівників офіційно: Держпраці розповіла про успіхи перевірок

Почали оформляти працівників офіційно: Держпраці розповіла про успіхи перевірок

Майже 800 працівників офіційно працевлаштували у Рівному після перевірок, які провели інспектори Держпраці. Про це сьогодні, 14 лютого, розповів заступник міського голови Сергій Васильчук. Нагадаємо, з 20-го січня впродовж трьох тижнів інспектори Держпраці проводили з бізнесменами роз'яснювальну роботу та закликали їх офіційно оформити найманих працівників. З 10-го ж лютого за виявлених нелегальних робітників на підприємців накладають штрафи. Який його розмір та скількох бізнесменів вдалося оштрафувати – у матеріалі.

В одному із закладів швидкого харчування у центрі Рівного інспектори Держпраці перевіряють чи офіційно працевлаштовані люди.

Інспекторка управління Держпраці в Рівненській області Оксана Кондрачук:

– Вбачалися ознаки того, що тут може використовуватися нелегальна праця, у зв'язку з тим, що також надійшла інформація від пенсійного фонду про невідповідність кількості працюючих людей на цього підприємця. Тому, прийнято рішення про проведення тут інспекційного відвідування.

На місці інспектори Держпраці застали трьох працівників. Згодом приїхав і власник закладу. На вимогу інспекторів демонструє трудові книжки.

Власник закладу Роман Конощук:

– У мене усі оформлені. У мене є вісім працівників у двох точках. І фактично вони працюють позмінно. Я надав підтверджуючі документи – це трудові книжки, накази усі затверджені в податковій інспекції. Мені немає чого приховувати.

Починаючи з 20-го січня впродовж трьох тижнів фахівці Держпраці у всіх районах області проводили роз'яснювальну роботу з підприємцями та закликали їх офіційно оформити найманих працівників. З 10-го лютого розпочалася інспекційна кампанія, під час якої підприємців за нелегальних працівників – штрафуватимуть.

Інспекторка управління Держпраці в Рівненській області Оксана Кондрачук:

– Згідно Кодексу законів про працю у фізичної особи-підприємця, яка використовує найману працю і оформлює до себе на роботу, має бути виданий наказ, укладений трудовий договір та подане повідомлення до державної податкової служби.

Начальник управління Держпраці в Рівненській області Юрій Наконечний:

– Більше 70 інспекційних відвідувань розпочато по результатам попередньої превентивної діяльності. Станом на зараз фінансова відповідальність не накладалася. Оскільки є визначена процедура, яка розтягнута в часі. По близько 20-ти працівниках є підозри стосовно не оформлення трудових відносин. Станом на зараз ці матеріали опрацьовуються і в подальшому буде прийматися відповідне рішення.

Зі слів Юрія Наконечного під час кампанії інспектори Держпраці в першу чергу перевіряли заклади громадського харчування, магазини та інші об'єкти сфери послуг. Як повідомив сьогодні, 14 лютого, заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук, інспекція дала результати. Він додав:

– З 27 січня по 3 лютого було перевірено більше ніж 323 суб'єкта, точніше не перевірено, а просто була проведена інформаційна робота. То після цього за тиждень в державну податкову адміністрацію м. Рівне звернулося 792 людина за оформленням трудових відносин. Якщо усі ці люди задекларують мінімальну заробітну плату, то це в місяць десь приблизно 630 тисяч гривень ПДФО додатково, і десь 820 тисяч єдиного соціального внеску. А в рік це 8 мільйонів одного і 10 мільйонів іншого.

Додамо, що з лютого штраф за одного неоформленого працівника зменшили зі 140 тисяч до 43. Якщо ж впродовж двох років, у підприємця повторно виявлять нелегальних робітників, заплатити йому доведеться уже 140 тисяч.

Авторка: Тетяна Климчук

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди