Більший інтервал між щепленнями вакциною AstraZeneca посилює імунітет – вчені

Більший інтервал між щепленнями вакциною AstraZeneca посилює імунітет – вчені

Більший інтервал між щепленнями вакциною AstraZeneca посилює імунітет – вчені
AP

Перерва у 45 тижнів між першим та другим щепленням вакциною AstraZeneca замість рекомендованих ВООЗ 8-12 тижнів призводить до більш стійкого імунітету проти COVID-19.

Про це свідчать результати наукового дослідження вчених Оксфордського університету, повідомляє видання Medical News.

Науковці встановили, що збільшення інтервалу між першою та другою дозою вакцинації понад рекомендовані ВООЗ 8-12 тижнів не лише не шкодить формуванню імунітету до COVID-19, але й сприяє формуванню більш стійкої імунної реакції.

Результати випробовувань на добровольцях показали, що навіть через пів року після першого щеплення, ефект від "бустерної" вакцинації перевершував імунну реакцію, отриману за звичних умов.

На думку дослідників, їх відкриття може допомогти у формуванні планів вакцинації для країн, які зазнають перерв та провалів у планах поставки вакцин.

"Ви отримуєте дуже сильну індукцію антитіл з цими дійсно довгими інтервалами, і це дуже обнадіює країни з обмеженою пропозицією COVID-вакцин в короткостроковій перспективі", – зазначила одна з керівниць дослідження професорка Тереза Ламбе.

Втім, вчені застерігають, що велика затримка між першою та другою дозою, попри сильну кінцеву імунну реакцію, також пов'язана з ризиками через послаблення імунітету після першого щеплення, що породжує ймовірність інфікуватися COVID-19 до отримання другої дози вакцини.

Що відомо

  • Вчені Оксфордського університету повідомили, що вакцини проти COVID-19 від компаній Pfizer і AstraZeneca у понад 90% випадках здатні запобігти шпиталізації через зараження штамом "Дельта".
  • В Австралії почали клінічні випробування нового типу вакцини проти коронавірусу, яка буде вводитися за допомогою назального спрею.
  • За даними ВООЗ, уперше виявлений у Південній Америці штам COVID-19 під назвою Lambda розповсюдився вже 29 країнами.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок