Понад 60% українців вважають, що справи в країні йдуть у неправильному напрямку

Понад 60% українців вважають, що справи в країні йдуть у неправильному напрямку

Доповнено
Понад 60% українців вважають, що справи в країні йдуть у неправильному напрямку УНІАН

Понад 60% українців вважають, що справи в країні йдуть у неправильному напрямку, протилежної думки – 20% опитаних. У січні 2021 року відповідну точку зору мали 74,3% опитаних українців.

Про це йдеться у результатах опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 22-29 червня.

"Більшість жителів України – 64% – вважають, що справи в країні йдуть у неправильному напрямку. Оптимістично оцінюють напрямок руху справ – 20%", — йдеться у дослідженні.

Додається, що ще 16% не змогли або відмовилися відповісти на запитання.

Опитування КМІСКМІС
Читайте також: Понад 50% українців готові проголосувати за вступ України до НАТО — дослідження

Серед регіонів найбільше вважають, що країна йде хибним шляхом: на контрольованій частині Донбасу (76%), на Сході (69%) і на Півдні (67,5%). Найбільше прихильників того, що стан справ в Україні вірний — на Заході (23,5%) та у Центрі (21,5%). Так само у цих двох регіонах найбільше респондентів, які не змогли визначитись: 15,8 — на Заході і 18,4 — у Центрі.

Опитування КМІСКМІС
Читайте також: Україна є найнещасливішою країною Європи — звіт

Динаміка

У порівнянні з аналогічним дослідженням від січня 2021 року, кількість респондентів, які вважали, що справи в країні рухаються у неправильному напрямку впала на понад 14%.

Тоді на запитання соціологів "На вашу думку, зараз в Україні справи йдуть у правильному чи в неправильному напрямку?" 74,3% респондентів відповіли, що справи рухаються в неправильному напрямку. Позитивно оцінили напрям розвитку української державності лише 10% респондентів. Ще 15,7% опитаних не змоги визначитися або відмовилися відповідати на запитання.

Найменш оптимістичними у своїх оцінках так само були мешканці сходу (83%) і лише 6,6% назвали розвиток справ в Україні правильним. Натомість найпозитивніше ставилися до напрямку розвитку ситуації в Україні на півдні (15,7%).

Довідково. Дослідження проведено Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 22 до 29 червня методом особистого (“face-to-face”) інтерв’ю з використанням планшета (CAPI, computer-assisted personal interviews). Опитано 2031 респондента, що мешкають у 107 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за триступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,9% — для показників близьких до 25%, 2,2% — для показників близьких до 12%, 1,5% — для показників близьких до 5%. Про замовника дослідження не повідомляється.

Що відомо

  • Рейтинг президента Володимира Зеленського знизився у порівнянні з минулим роком. Якби вибори президента відбувались наприкінці травня 2021 року, за нього б усе одно віддали більшість голосів, але на 17% менше, ніж у 2020 році.
  • В середині червня більшість українців вважали, що країна розвивається в неправильному напрямку.
  • З липня 2020 року до травня 2021 року думка громадян про стан безпеки та громадського порядку змінилася доволі незначно. Водночас зменшилась кількість тих, хто стурбований станом безпеки і порядку в східних та південних областях.
  • 56% опитаних у червні Центром Разумкова українців вважають Україну незалежною, 67% — суверенною державою.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди