Проспект Жукова: як суд обґрунтував рішення на користь Харківської міськради

Проспект Жукова: як суд обґрунтував рішення на користь Харківської міськради

Проспект Жукова: як суд обґрунтував рішення на користь Харківської міськради Суспільне Харків

Харківський окружний адміністративний суд визнав протиправним перейменування проспекту Жукова на Григоренка розпорядженням голови Харківської облдержадміністрації у зв'язку з непроведенням громадського обговорення за чинним порядком.

Про це стало відомо з повного тексту рішення судді Андрія Зінченка від 29 червня, оприлюдненого 2 липня у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Суд дійшов висновку, що розпорядження голови Харківської ОДА Ігоря Райніна від 17 травня 2016 року, яким проспект отримав ім'я Григоренка, є нормативно-правовим актом, що передбачає процедуру обговорення.

"З вищевикладеного вбачається, що зміна імені фізичної особи, присвоєного об'єкту права власності, здійснюється лише після проведення громадського обговорення, порядок якого встановлено постановою Кабінету Міністрів України №989. Однак, як встановлено судом, громадські обговорення з питання перейменування проспекту Маршала Жукова на проспект Петра Григоренка відповідачем не проводились", — йдеться у рішенні суду.

Порядок передбачає оприлюднення інформаційного повідомлення про громадське обговорення з вичерпною інформацією про його організатора та деталями перейменування, опрацювання пропозицій та зауважень, узагальнення та оприлюднення результатів обговорення.

Рішення суду ще не набрало сили. Обладміністрація повідомляла, що оскаржуватиме його у відведений законом строк — 30 днів з дня вручення повного рішення.

Що відомо

  • 16 червня Харківський окружний адміністративний суд оголосив вступну та резолютивну частини рішення, задовольнивши позов Харківської міськради, яка просила скасувати розпорядження голови Харківської облдержадміністрації в частині перейменування проспекту Маршала Жукова на Петра Григоренка.
  • Питання порушення процедури при ухваленні розпорядження було одним з аргументів Харківської міськради під час розгляду позову. Міськрада вказувала на те, що розпорядження є нормативно-правовим актом, що передбачає процедуру обговорення, обладміністрація — заперечувала, посилаючись на висновок Верховного суду в аналогічному спорі в Житомирі.
  • У Харківській облдержадміністрації також заявляли: громадське обговорення проводилося у формі круглого столу. "Громадяни та представники громадських організацій були обізнані про роботу, яка ведеться щодо перейменування обєктів топоніміки. Вони взяли участь у громадському обговорені з порушеного питання та надали свої пропозиції", — зазначали представники ОДА.
  • У суді за іншим позовом — низки політичних сил до Харківської міської ради — 10 червня окружний адмінсуд визнав незаконним рішення міськради про перейменування проспекту Григоренка на Жукова.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди