Збірна Чехії з баскетболу уперше в історії виступить на Олімпіаді. Її очолює тренер "Прометея" CZ Basketball

Ронен Гінзбург працюватиме з чехами на олімпійському турнірі в Токіо.

Тренер чемпіона України з баскетболу "Прометея" Ронен Гінзбург вивів збірну Чехії на Олімпійські Ігри в Токіо.

Чехи боролися за вихід на Олімпіаду на останньому відбірковому турнірі. На ньому змагалися 24 збірні, і лише чотири могли отримати перепустки на Олімпійські Ігри.

Збірній Чехії вдалося досягти цього результату. І допоміг їй у цьому саме тренер "Прометея".

Що трапилося?

Ронен Гінзбург працює зі збірної Чехії з 2013 року і вже намагався з нею відібратися на Олімпійські Ігри у 2016 році. Однак тоді чеська збірна здобула лише одну перемогу у відборі та до Ріо-де-Жанейро не поїхала.

Друга спроба Гінзбурга та чеської збірної припала на відбір на Олімпійські Ігри-2020. Спочатку Чехія намагалася відібратися за результатами виступів на чемпіонаті світу, однак там поступилася Австралії у чвертьфіналі - від Європи за підсумками цього турніру до Токіо-2020 кваліфікувалися Франція та Іспанія.

У 2020 році через пандемію коронавірусу Олімпійські Ігри не відбулися. Відповідно був перенесений і відбірковий турнір - на кінець червня - початок липня 2021-го.

Гінзбург через участь збірної Чехії на відбірковому турнірі був змушений достроково покинути "Прометей" - перед фінальною серією із "Запоріжжям". У підсумку "Прометей" без тренера уперше став чемпіоном України, а чехам із Гінзбургом - уперше вдалося відібратися на Олімпіаду.

Як Чехія виступила на відбірковому турнірі?

На груповій стадії Чехія посіла друге місце. Після поразки Туреччині (70:87) чехи втримали мінімальну перемогу над Уругваєм (80:79), завдяки чому вийшли в плей-оф - з кожної групи далі проходили дві команди.

Для потрапляння на Олімпіаду чехи мали здолати ще двох суперників. І їм це вдалося: у півфіналі збірна Чехії перемогла в овертаймі Канаду (107:103 ОТ). А у фіналі з розгромним рахунком виграла у Греції - 97:72.

Результат збірної Чехії є історичним. Уперше в історії чеська команда зіграє на Олімпійських Іграх.

Під керівництвом Ронена Гінзбурга збірна Чехії лише одного разу не відбиралася на міжнародні турніри - на Олімпійські Ігри в Ріо-де-Жанейро. В усіх інших випадках чехи на турнірах виступали.

Усі результати збірної Чехії під керівництвом Ронена Гінзбурга

• Євробаскет-2015: сьоме місце
  • Євробаскет-2017: 20-е місце
  • чемпіонат світу-2019: шосте місце

• Ронен Гінзбург працює з "Прометеєм" з квітня 2021 року. Перед цим він поєднував роботу зі збірною Чехії як головний тренер чеського "Німбурка".
  • Із Гінзбургом у якості головного тренера "Прометей" фінішував на третьому місці в регулярному чемпіонаті. А у плей-оф переміг двох попередніх чемпіонів України - "Хімік" та "Дніпро".
  • Крім Чехії, за підсумками відбіркового турніру на Олімпіаду відібралися Німеччина, Словенія та Італія.

• 24 липня - 8 серпня. Олімпійський турнір з баскетболу.
  • Учасники олімпійського турніру з баскетболу - Японія, Нігерія, Аргентина, США, Іран, Франція, Іспанія, Австралія, Чехія, Німеччина, Словенія, Італія.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів