Електронні трудові книжки — повний аналог паперових. Роз'яснює миколаївська фахівчиня

Електронні трудові книжки — повний аналог паперових. Роз'яснює миколаївська фахівчиня

Електронні трудові книжки — повний аналог паперових. Роз'яснює миколаївська фахівчиня Колаж Єлизавети Усатенко

10 червня 2021 року набрав чинності Закон України № 1217-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі", який дозволяє не оформляти та не вести паперові трудові книжки.

На питання кореспондентів Суспільного щодо впровадження електронних трудових книжок відповіла заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Ольга Галинтовська.

Що стало приводом до нововведення? Це вплив пандемії чи до цього прийшли раніше?

Вважаю, що йшли до цього раніше. Органи пенсійного фонду розпочали з 2004 року накопичення інформації в реєстрі застрахованих осіб про набутий страховий стаж і про заробітну плату. До 2004, починаючи з 2000 року, також було накопичення певної інформації.

Це зручна новація для громадян, тому що ми часто стикаємося з тим, коли особа приходить на прийом і питає, що їй робити, бо відсутня трудова книжка. І розпочинається збір інформації.

З 2004 року органи пенсійного фонду частково володіють інформацією. При первинному зверненні за призначенням пенсії, людина має надати всі необхідні документи, які підтверджують набуття страхового стажу.

Яка інформація буде міститися в електронному носії?

Електронна трудова книжка є абсолютним аналогом паперової. Була прийнята відповідна постанова Кабміну, яка передбачала право страхувальників і застрахованих осіб надавати органам пенсійного фонду скани трудових книжок, а органи пенсійного фонду мали оцифровувати ці копії.

На сьогодні ця робота триває і буде тривати п'ять років. Це термін, який надається, щоб наповнити реєстр застрахованих осіб відомостями по електронній трудовій книжці — оцифрувати трудові всіх працюючих.

Перехідний період становить п'ять років. Паралельно ведеться як електронна трудова книжка, так і паперова. Після оцифрування всіх трудових книжок, роботодавець зобов’язаний віддати паперовий варіант трудової книжки своїй застрахованій особі, яка буде його зберігати. Якщо особа забажає, щоб їй продовжували вести паперовий варіант трудової книжки, то роботодавець зобов’язаний вести обидва варіанти.

Наскільки роботодавці готові вести електронні трудові?

Органами пенсійного фонду проводяться лекції, семінари для роботодавців. На сьогодні роботодавці активно розпочали впровадження даної новації. За 2020 рік до органів пенсійного фонду надіслано роботодавцями сканкопій — 9002. За поточний рік — 9865 сканкопій.

Як наявність електронної трудової впливає на процедуру виходу на пенсію?

Є електронний сервіс “Автопризначення”, для якого актуальна електронна трудова книжка. Розпочалося надання даного сервісу з 2020 року. Ті, хто забажає, щоб без їх звернення в автоматичному порядку органи пенсійного фонду призначили пенсію, вони можуть надсилати до нас анкету про автоматичне призначення пенсії. До настання пенсійного віку по особі в органах пенсійного фонду буде вся необхідна інформація про страховий стаж і автоматично на день настання пенсійного віку по даній особі формується заява і вона отримує на свій електронний кабінет інформацію, що заява прийнята в обробку і пенсія призначена.

На 2021 рік особам, яким виповнилося 60 років і мають не менше 28 років страхового стажу, будуть мати право на призначення пенсій. Законодавство передбачає поетапне підвищення страхового стажу. У 2028 році ті, хто досягне 60-річного віку, їм необхідно мати 35 років страхового стажу, хто не має даного стажу, закон передбачає більш пізній вихід на пенсію.

Читайте також

Рада ухвалила за основу законопроєкт про "країну без паперів"

Трудові книжки переводять в електронну форму. Хто це має робити

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди