Баскетболіст Німеччини умисно схибив штрафні кидки під час матчу з Росією. Чому він це зробив: відео FIBA

Завдяки його хибам Німеччина вибила Росію з боротьби у олімпійському кваліфікаційнному турнірі.

У баскетболі проходить відбірковий турнір на Олімпійські Ігри. 24 команди ведуть боротьбу за чотири олімпійські ліцензії на Токіо-2020.

У першому раунді кваліфікації збірні були поділені на вісім груп по три команди. По дві найкращі команди отримали можливість вийти до наступного раунду та продовжити боротьбу за олімпійську ліцензію.

Однією з таких груп було тріо Німеччини, Мексики та Росії. Перед заключним туром німці та мексиканці здобули по одній перемозі. А вирішальний матч мали провести між собою збірні Німеччини та Росії.

Росія зберігала шанс вийти у наступний раунд відбіркового турніру. Однак для цього їй потрібно було перемогти з різницею у 8 та більше очок - у такому випадку вони б проходили у плей-оф, а німці - ні.

Що відбулося у матчі Німеччини та Росії?

Росія виграла першу половину зустрічі в Німеччини з різницею у три очки. І з такою перевагою підходила до вирішальної четвертої чверті: німці не програли третю 10-хвилинку - 18:18.

Для того, щоб перемогти, Росії потрібно було набирати +5 у останній чверті. Однак їм це не вдавалося: Німеччина почала виходити вперед та відігравати відстань у рахунку.

Проте наприкінці гри і Росія, і Німеччина почали грати "у піддавки". Кожна із команд намагалася сприяти тому, щоб забила інша.

• Російські баскетболісти грою у піддавки намагалися здобути для себе нічию та овертайм. Рахунок був близьким до нічийного, і росіяни розраховували в овертаймі здобути необхідну для себе перевагу в 8 очок.
  • Німці натомість були готові програти і з мінімальним рахунком. У такому разі вони б здобували перемогу в групі та проходили у плей-оф, Росія ж посідала останнє місце.

Чим усе закінчилося?

Ключовим моментом матчу стали останні секунди поєдинку. Німеччина отримала право виконати штрафні кидки, маючи перевагу в одне очко - 68:67.

Виконати штрафні кидки викликався Йоганнес Тіманн - саме на ньому порушили права російські баскетболісти.

Проте Тіманн замість того, щоб збільшити перевагу Німеччини, вирішив хибити штрафні кидки. Він демонстративно схибив обидва кидки, залишивши перевагу німців мінімальною.

Відео кінцівки матчу Німеччина - Росія

Дивитися з 8:18 хвилини

Тіманн вирішив хибити зі штрафних кидків, оскільки у такому разі Росія не змогла б зрівняти рахунок. Будь-який точний кидок від росіян виводив їх уперед, однак у наступний раунд все одно б проходила Німеччина.

У підсумку матч між Німеччиною та Росією закінчився перемогою німців - 69:67. Німецька збірна виграла групу, а Росія стала останньою.

• Росія вдруге поспіль не виступить на Олімпійських Іграх. Востаннє росіяни змагалися на Олімпіаді в 2012 році - у Лондоні вони виграли "бронзу".
  • Німеччина у півфіналі зіграє проти Хорватії, яка посіла друге місце в групі B.
  • Участь на Олімпійських Іграх у Токіо вже гарантували вісім збірних - Японія, Нігерія, Аргентина, США, Іран, Франція, Іспанія та Австралія.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів