В Антарктиці зафіксована рекордно висока температура

В Антарктиці зафіксована рекордно висока температура

В Антарктиці зафіксована рекордно висока температура

Метеорологи зафіксували на території аргентинської антарктичної наукової станції Esperanza рекордно високу температуру, яка сягнула +18,3 градуса за Цельсієм.

Про це повідомляє BBC із посиланням на дані Всесвітньої метеорологічної організації. Як зазначає видання, ці дані були отримані ще 6 лютого 2021 року, однак комітет ВМО підтвердив їх лише зараз.

Водночас організація заперечила попередні дані, коли температурний датчик, розташований на острові Сеймур у межах бразильського експерименту з дослідження вічної мерзлоти, зафіксував +20,75 °C. Комітет дійшов висновку, що в цьому випадку датчик не був надійно захищений від прямих сонячних променів.

Загалом протягом останніх трьох років на континенті стало тепліше майже на три градуси. Найбільше підвищення температури спостерігається на Антарктичному півострові, який простягнувся у бік Південної Америки.

За словами Джона Кінга із Британської антарктичної служби, попри те, що поки немає надійних даних про перевищення 20-градусної температури в Антарктиці та на сусідніх островах, така подія є лише питанням часу.

"Якщо врахувати всю територію, де діє Договір про Антарктику – а це весь суходіл південніше 60 градусів південної широти, – то в січні 1982 року на острові Сігню у нас була зафіксована температура +19,8 °C", – зазначив він.

Кінг підкреслив, що острів розташований за межами континенту на території морської Антарктики.

Однієї з причин підвищення температури в регіоні дослідники називають підвищення західних вітрів, які дмуть навколо континенту. Вони створюють теплі умови на південній, підвітряній стороні гірського хребта Антарктичного півострова.

Що відомо

  • У Канаді в провінції Британська Колумбія через аномальну спеку вирують пожежі. У результаті поширення вогню влада евакуювала сотні людей.
  • Через безпрецедентну спеку, яка встановилася на території Канади, загинули десятки людей, у країні перевищений температурний рекорд за всю історію метеоспостережень.
  • У травні від атлантичного узбережжя Антарктиди відколовся айсберг площею 4320 квадратних кілометрів.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я назвала кліматичну кризу однією з глобальних проблем, яка щорічно вбиває близько семи мільйонів людей.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок