25-річний норвезький бігун Варгольм побив світовий рекорд, який тримався майже 29 років: відео

25-річний норвезький бігун Варгольм побив світовий рекорд, який тримався майже 29 років: відео

25-річний норвезький бігун Варгольм побив світовий рекорд, який тримався майже 29 років: відео AP Images

Зробив це перед своїми трибунами.

Норвежець Карстен Варгольм - новий світовий рекордсмен на дистанції 400 метрів з бар'єрами серед чоловіків. 25-річний бігун встановив історичне досягнення на домашньому етапі Діамантової ліги в Осло.

Світовий рекорд у чоловічому бігу на 400 метрів з бар'єрами був встановлений ще у серпні 1992 року - американець Кевін Янг пробіг дистанцію за 46.78 секунди на Олімпіаді-1992. До 2018 року нікому більше не вдавалося вибігти з 47 секунд.

А упродовж упродовж останніх двох сезонів Варгольм поступово наближався до світового рекорду: він показав третій найкращий час в історії у 2019 році, тоді - другий найкращий у 2020 році. До світового рекорду йому не вистачало буквально 0.09 секунди.

Сезон 2021 року Карстен розпочинає уже впритул до олімпійських ігор. Його першим стартом був домашній етап Діамантової ліги в Осло (1 липня).

І Варгольм одразу з першої спроби у 2021 році покращив світовий рекорд! Він подолав дистанцію за 46.70 секунди - покращення рекорду на 0.08!

Відео забігу на світовий рекорд Варгольма

На старт Варгольм виходив уже не в статусі другого найкращого в історії, а третього. Буквально тиждень тому на олімпійському відборі в США Рай Бенджамін подолав дистанцію за 46.83 секунди.

Тож за один забіг Варгольм не лише повернув собі друге місце, але й остаточно увійшов в історію. Його гнали уперед 5 000 фанів на стадіоні в Осло - найбільше зібрання глядачів в Норвегії з початку пандемії коронавірусу.

Це другий світовий рекорд в легкій атлетиці за останній тиждень. Американка Сідні Маклафлін побила жіночий рекорд: перша жінка, яка вибігла з 52 секунд.

Дивіться також: 21-річна американка встановила абсолютний світовий рекорд в бігу на 400 м з бар'єрами: відео

Що сказав Варгольм після встановлення світового рекорду

"Дуже особливо - першим побити світовий рекорд Кевіна Янга. Було складно сидіти вдома, готуватися, при цьому знти, що люди роблять спроби побити цей світовий рекорд. З усією повагою до конкурентів, але це дуже особливо та круто для мене бути першим, хто побив цей рекорд. Це було важливо для мене. Цей рекорд був старшим за мене!"

Емоції Карстена Варгольма після фінішу

Хто такий Карстен Варгольм

  • 25-річний норвезький бігун, 2-разовий чемпіон світу на 400 метрів з бар'єрами (2017 та 2019).
  • У 2016 році не пройшов до фінального забігу Олімпійських ігор.
  • Автор світового рекорду як на 300 метрів з бар'єрами, так і на 400 метрів з бар'єрами.
Категорії
Зимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЛіга чемпіонів