Випускник Михайло-Коцюбинської гімназії отримав 200 балів на ЗНО з біології

Випускник Михайло-Коцюбинської гімназії отримав 200 балів на ЗНО з біології

Випускник Михайло-Коцюбинської гімназії отримав 200 балів на ЗНО з біології ФОТО: Суспільне Чернігів

200 балів за ЗНО з біології отримав випускник Михайло-Коцюбинської гімназії Даніла Шпак. Він – один із шести абітурієнтів на Чернігівщині, що склав ЗНО на максимальний бал.

Також хлопець отримав 198,5 балів з географії, 193 – з англійської, 191 – з української, 180 – з математики.

Біологією хлопець цікавився з 6-го класу, брав участь у різних олімпіадах і конкурсах. Він розповів, що спочатку не розраховував отримати найвищий результат на тестуванні і спеціально цього не планував. на свої 200 балів за ЗНО з біології 17- річний хлопець відреагував так.

«Сильно не скакав, не стрибав. Подивився і ліг спати. Я ніколи не готувався до 200. Думаю: ну, це зовсім нереальне щось, якщо пощастить, то буде. Батьки – вчителі, мама також класний керівник, тому постійно під наглядом, постійно треба навчатись. Та і вдома вони допомагали з усіма уроками, змушували вчитись, можна так сказати. Тому не було й вибору погано вчитися».

До ЗНО з біології Даніла готувався самостійно і з вчителькою Валентиною Шолох.

«З 6 класу Даня був дуже допитливою дитиною. І клас у них був дуже гарний. У класі було багато дітей, яким подобались природничі науки. Даня виділявся. У старших класах він відвідував факультативи, індивідуальні заняття, дуже багато працював сам додатково», – говорить Валентина Шолох, вчителька біології.

Валентина каже, сподівалась, що Даніла покаже достойний результат на тестуванні. До цього востаннє 200 балів за ЗНО з математики отримала одна з випускниць гімназії 12 років тому, розповів директор школи та батько Даніли Микола Шпак.

«Гордість переповнює, почуття задоволення, те, що його робота за багато років дала такий високий результат. І я, і дружина закінчували Ніжинський педагогічний інститут тоді ще за фахом «вчитель географії і біології». Може, десь щось передалось і на генетичному рівні».

До ЗНО з географії та з української мови Даніла готувала мама Наталія Шпак, вона теж працює вчителькою в школі.

«Карти з географії у нас і в одній кімнаті, і в іншій кімнаті. Але, на жаль, там були перші місця по області, а тут не вистачило 1,5 бали, мамі дуже образливо, що біологія 200, а 1,5 бали географія. Десь щось ми недопрацювали. Але те, що він на зовнішньому підтвердив свої результати, що медаль не просто так далася, – це приємно».

Син досягнув таких результатів, бо докладали зусиль і він сам, і вчителі, і вона з чоловіком, вважає Наталія. Тепер, каже жінка, дасть сину відпочити від навчання. Де ж і на кого продовжить навчання, Даніла поки не вирішив. Про свій секрет успіху хлопець каже так.

«Просто більше вчитися і не сильно зазубрювати. Головне – розуміти і логічно вибудовувати всі зв’язки з предмету, щоб якось воно все разом вчилося, а не просто запам’ятовувати якісь прямі факти».

Читайте також:

На Чернігівщині шестеро абітурієнтів склали ЗНО на 200 балів

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди