У Полтаві подружжя, у яких у березні 2021 органи опіки забрали дітей, позбавили батьківських прав

У Полтаві подружжя, у яких у березні 2021 органи опіки забрали дітей, позбавили батьківських прав

У Полтаві подружжя, у яких у березні 2021 органи опіки забрали дітей, позбавили батьківських прав Суспільне Полтава

У Полтаві подружжя Чуканових, у яких у березні цього року органи опіки забрали двох дітей через неналежні умови проживання, сьогодні позбавили батьківських прав. На засідання щодо цього вони не з’явилися. Нині 9-ти та 11-річний хлопці живуть у будинку-інтернаті та центрі реабілітації. В останнього, за словами представниці органу опіки Шевченківської райради Полтави Анни Чернишевої, інвалідність. Далі цих дітей зможуть усиновити або призначити їм опікуна, додала вона.

Ці кадри зняті у березні цього року. На них – родина Чуканових із Полтави. У будинку представники органів опіки виявили двох хлопчиків 9-ти та 11-ти років. Того ж дня їх у батьків забрали, бо у приміщенні не було необхідних для них умов проживання, розповіла представниця органу опіки Шевченківської райради Анна Чернишева.

У Полтаві подружжя, у яких у березні 2021 органи опіки забрали дітей, позбавили батьківських правЦентральний

"Була проведена робота щодо необхідності проведення ремонту у будинку. Наведення на прибудинковій території порядку. Придбання ліжок для дітей. Подружжя розпочало ремонт, однак робити його не поспішали та постійно жалілися на відсутність грошей. Жінці було рекомендовано знайти роботу, щоб покращити матеріальне становище сім’ї", − каже представниця органу опіки Шевченківської райради Анна Чернишева.

"Немає допомоги ні від кого. Чоловік працює. Я безробітна по догляду за дитиною. Через карантин сиділа багато вдома", − каже мати хлопчиків Ірина Чуканова.

1 липня в Октябрському райсуді розглядають справу щодо позбавлення батька і матері хлопців батьківських прав. Про це просили органи опіки.

У Полтаві подружжя, у яких у березні 2021 органи опіки забрали дітей, позбавили батьківських правСуспільне Полтава

"Позов задовольнити частково. Позбавити батьківських прав Чуканову Ірину Олександрівну та Чуканова Сергія Геннадійовича", − каже суддя Октябрського райсуду Полтави Лариса Гольник.

На засідання батьки хлопців не прийшли.

Це подвір’я, де проживає родина Чуканових. Нині вони журналістам Суспільного двері не відчинили. Але зі сторони двору чути, як лунає музика.

У Полтаві подружжя, у яких у березні 2021 органи опіки забрали дітей, позбавили батьківських правСуспільне Полтава

За словами представниці органу опіки Анни Чернишевої, старший син має інвалідність. Його молодший брат здоровий.

"Одна дитина перебуває в Зіньківському будинку-інтернаті, друга перебуває у Гадяцькому центрі реабілітації Полтавської області «Любисток». Рішення суду нас влаштовує, оскільки надалі на цих дітей може бути покладена опіка або усиновлення. До набрання рішенням законної сили діти перебуватимуть цих закладах", − каже представниця органу опіки Шевченківської райради Анна Чернишева.

У Полтаві подружжя, у яких у березні 2021 органи опіки забрали дітей, позбавили батьківських правЦентральний

"Не можна поновити батьківських прав, у випадку якщо дитину буде усиновлено і якщо дитина досягне повноліття. Тобто є обмеження по часу і обставинах у такому випадку. Але якщо цих обставин не буде, і батьки виправляться, тобто доведуть суспільству, що вони стали порядними батьками, вони можуть звертатися до суду з позовом, і суд буде розглядати це питання заново", − говорить адвокатка Христина Захарова.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди