Лауреатами премії Франка стали працівники Суспільного та члени наглядової ради НСТУ

Лауреатами премії Франка стали працівники Суспільного та члени наглядової ради НСТУ

Лауреатами премії Франка стали працівники Суспільного та члени наглядової ради НСТУ

Комісія з Державної премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності присудила премії новим лауреатам. Серед лауреатів представники Національної суспільної телерадіокомпанії України, повідомило Держкомтелерадіо. Відзнаки отримали семеро.

Найкращий твір на ТБ

У номінації "За найкращий твір у телевізійній сфері" перемогу здобув шостий випуск програми "Відтінки України": "Родина Бартошів. Хранителі замку "Сент-Міклош" (АТ "НСТУ", Суспільний мовник).

Автори: продюсерка Анастасія Гудима, редакторка Олена Дей.

У цій номінації на здобуття премії було подано дві роботи, що вийшли в ефір Суспільного мовника.

Найкраща радіопрограма

Серед чотирьох поданих на премію радіопрограм найкращою визнана передача "Радійні історії. Говорить Харків!", яка вийшла в ефір 16 листопада 2019 року на Українському радіо.

Автор передачі – Володимир Носков, оглядач творчого об’єднання "Перший канал" дирекції "Українське радіо" АТ "НСТУ".

Члени комітету з премії Івана Франка ухвалили рішення нагородити грамотою Держкомтелерадіо завідувачку редакції творчого об’єднання "Перший канал" дирекції "Українське радіо" АТ "НСТУ" Ірину Тимошенко за радіопередачу "Київ інкогніто. Володимирський собор".

Найкраща наукова робота

У номінації "За найкращу наукову роботу в інформаційній сфері" за премію змагалися три роботи. Члени комітету одноголосно проголосували за книгу "Суспільне мовлення в Україні: історія створення та виклики".

Автори – Світлана Остапа, голова наглядової ради НСТУ; Вадим Міський, секретар наглядової ради НСТУ; Ігор Розкладай, медіаюрист, заступник директора ГО "Центр демократії та верховенства права".

Експерти з питань медіа, безпосередньо долучені до створення Суспільного мовлення в Україні, розкривають історію реформування державних телерадіомовників у НСТУ.

Найкраща публікація

У 2021 році на здобуття премії було висунуто 18 творів, 9 з яких – у номінації "За найкращу публікацію у друкованих засобах масової інформації".

Після обговорення члени комітету більшістю голосів ухвалили рішення присудити премію голові Київської організації НСЖУ Михайлові Сороці за книгу "Блогосфера не має кордонів".

У книзі висвітлюється історія виникнення блогосфери, аналізується її сучасний стан. Також подано добірку блогерських інтернет-публікацій автора з історії Української держави, нинішнього життя суспільства.

Ухвалюючи рішення, члени комітету зазначили, що положення про премію потребує змін, адже сьогодні більшість публікацій з’являється в електронних ЗМІ. До того ж, на думку комітету, у конкурсі повинні брати участь і публіцистичні книги, а не лише публікації у ЗМІ.

Що відомо

Премія заснована за пропозицією Держкомтелерадіо і Національної спілки журналістів України в 2004 році. За цей час її лауреатами стали понад 60 митців. Премія присуджується у чотирьох номінаціях. Її грошова частина становить 10 тисяч гривень у кожній номінації.

З повним списком номінантів у 2021 році можна ознайомитись на сайті Держкомтелерадіо.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше