Почесному громадянину Херсона Павлу Параскевичу виповнилося 100 років

Почесному громадянину Херсона Павлу Параскевичу виповнилося 100 років

Почесному громадянину Херсона Павлу Параскевичу виповнилося 100 років Суспільне Херсон

Він написав сотні статей, десятки книг. Його літературний доробок вивчають студенти різних вишів України. Почесному громадянину Херсона Павлу Параскевичу виповнилося 100 років.

Павло Параскевич народився у Хмельницькій області. На Херсонщину він переїхав після закінчення аспірантури та захисту кандидатської дисертації. Чоловік все життя присвятив дослідженню творчості українських письменників.

"Писання – це таке, як захопишся, то можеш півночі, а то і до ранку писати. Треба любити літературу. Треба читати, вчитися, бо так наше життя складається, що треба бути начитаним", - говорить ювіляр.

У творчому доробку Павла Параскевича є наукові роботи, присвячені творчості Михайла Коцюбинського, Андрія Малишка, Остапа Вишні, але найбільше книжок про Олеся Гончара.

"Олесь Гончар і Херсонщина" - це справді енциклопедія статей про Херсонщину і про його зв’язки з Херсонщиною. Наше щастя, що ми мали такого письменника і що він був нашим депутатом", - говорить Павло Параскевич.

Почесному громадянину Херсона Павлу Параскевичу виповнилося 100 роківСуспільне Херсон

Голова обласної організації Національної спілки письменників України Василь Загороднюк був учнем Павла Параскевича. Він говорить, спілкуючись з Павлом Кіндратовичем, думав скільки багато зробила ця людина для розвитку літературного процесу Херсонщини і взагалі України.

"Згадується такі поетичні рядки:

І потрудився чоловік на славу.

Це ми про Параскевича Павла.

В своє століття стверджує державу.

Вона у нього в серці розцвіла.

І світить світлофорами світання у темні, у світлі дні.

Побачив зірка загорілась рання.

Це патріарх підсвічує мені.

Він підсвічує усім нам своєю мудрістю, своєю працелюбністю і своєю любов’ю до України", - говорить Василь Загороднюк.

У музеї Херсонського державного університету підготували виставку до 100-літнього ювілею літературознавця, - розповіла керівниця музейно-архівного центру Ірина Самсакова.

"Він настільки наповнений енергією, творчістю. Він часто приходить до нашого музею, проводить зустрічі зі студентами. Розповідає про ті страшні події під час Другої світової війни. За свої бойові заслуги був нагороджений орденом за мужність, багатьма медалями. Він визволяв Закарпаття, Словаччину, Польщу, Угорщину", - говорить Ірина Самсакова.

35 років Павло Параскевич пропрацював у Херсонському державному університеті. 11 з них він очолював кафедру української літератури. Кандидат філологічних наук виховав не одне покоління майбутніх письменників, науковців, журналістів, вчителів.

Почесному громадянину Херсона Павлу Параскевичу виповнилося 100 роківСуспільне Херсон

"Павло Кіндратович був дуже прогресивним куратором. Коли він нам був потрібен, він завжди був поруч, але з іншого боку він давав нам свободу. Ось ту свободу, якої потребували уже студенти, а не школярі. Павло Кіндратович для нас завжди був дуже стриманий, енергійний, витриманий", - говорить кандидатка педагогічних наук Лідія Бондаренко.

Після виходу на пенсію літературознавець продовжує наукову діяльність, розповів кандидат філологічних наук Іван Немченко.

"Павло Кіндратович постійно з нами спілкується і продовжує співробітничати з нашою Таврійською фундацією, яку очолює Любов Гаражій. Він активно друкувався і друкується у нашому виданні, яке називається "Вісник таврійської фундації". Постійно він бере участь у тих чи інших літературно-мистецьких акціях, незважаючи на такий тягар літ. Він, здається, цього не помічає. Ось такий бравий козак, на якого ми рівнялись і продовжуємо рівнятися, і в науковому, і в педагогічному, і в повсякденному житті".

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди