20-річний українець Кохан покращив особистий рекорд та перетнув історичну позначку в метанні молота

20-річний українець Кохан покращив особистий рекорд та перетнув історичну позначку в метанні молота

20-річний українець Кохан покращив особистий рекорд та перетнув історичну позначку в метанні молота P-T-S Miting

Він також уперше переміг двох найсильніших польських метальників.

20-річний український метальник молота Михайло Кохан продовжує набирати змагальну практику перед Олімпійськими іграми та переписує власні рекорди. На змаганнях в угорському Секешфегервар йому вдалося підкорити історичну планку - 80 метрів.

Михайло упродовж літнього сезону 2021 року уже неодноразово показував свої найкращі результати в кар'єрі: метав уперше за 77 та 78 метрів, впритул наближався до 80-метрової позначки. На останньому турнірі - в польському Бидгощі - Кохан показав результат 79.96 метра, найкращий в Україні з 2005 року.

До позначки 80 метрів йому не вистачило чотири сантиметри. Але буквально на наступному старті Михайло зміг підкорити цю позначку.

У Секешфегерварі, як правило, збираються найсильніші метальники молота. І турнір у 2021 році не став винятком. Крім Кохана, в Угорщині змагалися два найсильніші поляки - Павел Файдек та Войцех Новіцкі. А також бронзовий призер ЧС-2019 - угорець Бенце Халаш.

Якщо у Халаша українець Кохан вигравав у своїй кар'єрі, то обійти обох поляків йому ще не вдавалося. Він перервав і цю серію в Секешфегерварі!

Кохан відкрив змагання результатом 78.50, але лідерство захопив Новіцкі, який одразу ж метнув за 80 метрів. У своїй третій спробі Михайло наблизився до 80 метрів - 79.76 м. А в четвертій спробі показав найкращий результат в кар'єрі - 80.78 метра!

Новіцкі тиснув у боротьбі за перемогу, але не зміг покращити результат українця. А Файдек доволі несподівано закінчив змагання з показником 78.78 м.

 • World Athletics Continental Tour Gold. Секешфегервар. Метання молота
 1. Михайло Кохан (Україна) - 80.78 м
 2. Войцех Новіцкі (Польща) - 80.52 м
 3. Павел Файдек (Польща) - 78.78 м

Що означає цей результат Кохана

 • Встановив особистий рекорд, показав найкращий результат в історії для 20-річних метальників.
 • Шостий українець в історії, який метав молот за 80 метрів!
 • Найкращий результат в метанні молота серед українців з 2005 року. А за 80 метрів укрїнці з 2005 року метали лише одного разу.
 • Перша перемога Кохана над Файдеком та Новіцкі.

Як прокоментував Кохан свій результат

"80 метрів були моєю ціллю на цей турнір, тож я радий, що показав цей результат. Дуже добре перемогти Павела та Войцеха, але вони ймовірно перебувають зараз у інтенсивному періоді тренувань".

Хто такий Михайло Кохан

 • 20-річний український метальник молота, представляє Дніпро.
 • Чемпіон Юнацьких олімпійських ігор-2018, фінішував на п'ятому місці на дорослому чемпіонаті світу-2019.
 • Один з шести українців, які метали молот за 80 метрів.
 • Представлятиме Україну на Олімпіаді в Токіо.
Категорії
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів