Принцесі Діані — 60: як змінювався її образ в кіно та серіалах

Принцесі Діані — 60: як змінювався її образ в кіно та серіалах

Принцесі Діані — 60: як змінювався її образ в кіно та серіалах

1 липня принцесі Діані, яка трагічно загинула у віці 36 років, мало б виповнитися 60. "Королева людських сердець", дружина принца Чарльза, мама, закохана жінка, благодійниця та жертва трагічних обставин — вона увійшла в історію як одна з найбільш обговорюваних та неординарних особистостей ХХ століття.

"Суспільне Культура" в хронологічному порядку пригадує фільми та серіали, присвячені Леді Ді, які розкривають різні аспекти її життя.

"The Royal Romance of Charles and Dianа" (1982): казка, яка не здійснилася

"The Royal Romance of Charles and Dianа" (1982)
Кадр з: "The Royal Romance of Charles and Dianа" (1982)

Найперший художній фільм про принцесу зараз згадують нечасто. Його зняли незабаром після весілля Діани та Чарльза, коли ніхто ще не підозрював про зради принца та проблеми в їхньому шлюбі.

У цій стрічці історія королівської пари надзвичайно романтизована. Саме такими їхні стосунки хотіла бачити Великобританія та весь світ, тому цей фільм нині потішить хіба що прихильників альтернативної історії.

Попри досить переконливу акторську гру навіть у ті часи критики охарактеризовали фільм як надміру неправдоподібний: "Вони зробили з щось на зразок Поліанни або Попелюшки — солодкого невинного духу, якому фея-хрещена мати дала кілька важливих настанов".

"Діана. Останні дні принцеси" (2007): документально точний

Діана. Останні дні принцеси

Телевізійний фільм BBC створений в жанрі документальної драми та розповідає про літо 1997 року — останнє в житті принцеси. Творці стрічки спробували відновити хронологію та точно передати події, які призвели до трагічної загибелі Леді Ді.

Головну роль в фільмі виконала ірландська акторка Женев'єв О’Райлі, яка не приховує, що з дитинства була прихильницею Діани. На цю роль вона погодилася лише, коли переконалася, що в сценарії не буде маніпуляцій навколо імені Діани, а лише факти. Можливо, цьому фільму бракує емоційності та скандальності інших проєктів, проте він знайомить з історією принцеси без прикрас.

"Діана" (2013): останнє кохання принцеси

Діана (2013)

Німецький режисер Олівер Гершбіґель екранізував новелу Кейт Снел "Діана: Її останнє кохання", яка розповідає про життя Леді Ді після офіційного розлучення з принцом Чарльзом. Цей художній фільм став спробою показати Діану як звичайну земну жінку зі своїми слабкощами та недоліками.

У той період Діана мала романтичний зв'язок з пакистанським кардіохірургом Хаснат Ханом. Їхні стосунки складалися непросто, адже чоловіку не подобалася надмірна увага до своєї персони з боку ЗМІ. За версією творців фільму, роман з мільярдером Доді аль-Файєдом був спробою викликати ревнощі у Хана.

Головну роль виконала номінантка на премію "Оскар" Наомі Уоттс.

Готуючись до зйомок, вона передивилася всі інтерв'ю принцеси. Найскладнішою справою було навіть не зовнішнє перевтілення, адже тут порівняння неминучі, а спроба відтворити унікальну аристократичну вимову принцеси. Щоб налаштуватися на потрібну хвилю, акторка користувалася її парфумами та навіть приміряла одну з суконь, що належали принцесі Уельській. На жаль, критики все одно розкритикували її роботу в цій стрічці.

Принц Гаррі та принц Вільям на офіційну прем'єру фільму в Лондоні не прийшли, назвавши його неправдивим. Утім, це чи не єдиний фільм, який розповідає про цю сторінку життя принцеси.

"Діана — наша мама" (2017): щирі спогади принців

Діана — наша мама

Єдиний фільм в цьому списку, який зняли зі згоди родини принцеси. Головні герої стрічки — принци Вільям та Гаррі — розкажуть про те, якою матір'ю вона була. Таким чином вони вирішили згадати все хороше, що пов'язане з Діаною, та, можливо, інакше поглянути на певні речі.

Фільм зняли до 20-річчя з дня загибелі Діани, у 2017 році, проте брати зізнаються, що їм досі боляче говорити про цю втрату. Глядачі вперше отримали нагоду побачити домашні відео та приватні фотографії королівської родини. Попри зірковий королівський статус, Діана намагалася забезпечити Вільяму та Чарлі дитинство з усіма простими сімейними радощами — разом вони ходили в кіно, їли бургери та їздили за місто на старенькій автівці.

Вільям зізнається, що Діана мала відмінне почуття гумору та любила непристойні жарти, а Гаррі зі сміхом згадує, як мати одягала їх в однакові кумедні речі.

"Корона" (2020): правда про булімію та ментальні проблеми

Корона серіал

Один з найдорожчих проєктів NETFLIX "Корона" розповідає про часи правління королеви Єлизавети ІІ. Кожен сезон присвячений окремому десятиліттю, починаючи з 1950-х років. У четвертому сезоні, який вийшов на екрани у 2020 році, творці розповіли історію стосунків Діани Спенсер та принца Чарльза, чим спричинили нову хвилю уваги до проєкту.

Уже в першій серії ми бачимо тиху несміливу юну дівчину, яка працює нянею в дитячому садочку, живе у невеликій квартирі разом з подругами та має мрію стати принцесою. Принаймні на це нам натякають творці серіалу, які показують, що Діана сама шукала зустрічі з Чарльзом. Її бажання здійснилося, але всі ілюзії щодо щасливого королівського життя випарувалися ще до весілля.

Роль молодої Діани зіграла маловідома акторка Ема Корін, яку ця роль миттєво зробила зіркою. Схожа на принцесу за статурою та рисами обличчя, вона також зуміла передати вразливість та неврівноваженість принцеси. У серіалі також заговорили про булімію, спроби самогубства та ментальні проблеми — речі, які не так часто пов'язують з іменем Діани.

У п'ятому сезоні Корін замінить інша акторка. Цього разу ми побачимо більш дорослу та впевнену в собі Діану, яка наважується на безпрецедентний вчинок — піти проти королівської родини.

"Спенсер” (2021): найновіший проєкт

Спенсер (2021)

Ця стрічка ще перебуває на етапі постпродакшена, але вже потрапила на шпальти  видань завдяки першим кадрам зі зйомок фільму. Усіх вразила неймовірна схожість Діани та виконавиці головної ролі Крістен Стюарт. За словами режисера Пабло Ларраїна, ця акторка вміє бути загадковою та тендітною, якою, власне, і була Діана.

Події фільму розгортатимуться на Різдво у 1990-х у королівському маєтку в Норфолку. Саме в цей період Діана прийняла рішення розлучитися з Чарльзом. Дату прем'єри поки що не оголошували. Але вже очевидно, що, як  і все, що пов'язане з іменем Діани, він не залишиться непоміченим.

Що відомо

  • Майбутня принцеса Діана народилася 1 июля 1961 року у графстві Норфолк в аристократичній родині Джона Спенсера.
  • Отримала початкову домашню освіту, а коли їй виповнилося 12 вступила до престижної жіночої школи Вест Хіт, проте так і не змогла її закінчити.
  • У 1978 році переїхала до Лондона, де разом з трьома подругами жили в квартирі, яку отримала в спадок від матері. У той же період почала працювати помічницею вихователя в дитячому садочку.
  • Перша зустріч з Чарльзом відбулась, коли він ще зустрічався з її сестрою Сарою, а сама Діана була майже дитиною. Принц виявив цікавість до Діани у 1980 році, коли вони гостювали в одній із заміських резиденцій.
  • Чарльз освідчився Діані 6 лютого 1981 року, а 29 липня того ж року відбулося їхнє весілля. Вона швидко усвідомила, що її стосунки з чоловіком не складаються, тому всю свою увагу та любов спрямувала на дітей. Діана проводила з ними набагато більше часу ніж заведено в королівській родині.
  • Чарльз та Діана почали жити окремо на початку 1990-х, а офіційно розлучилися 28 серпня 1996 року.
  • Її називали "королевою сердець" за активну благодійну і просвітницьку діяльність. Зокрема, Діана руйнувала стереотипи навколо ВІЛ-інфікованих, відвідувала тяжко хворих та безпритульних, а також не боялася їздити в найнебезпечніші країни світу, щоб привернути увагу до проблем місцевого населення.
На початок