У центрі Кропивницького з балкона відпадають шматки штукатурки. Ремонтуватиме ЖЕО чи власник?

У центрі Кропивницького з балкона відпадають шматки штукатурки. Ремонтуватиме ЖЕО чи власник?

У центрі Кропивницького з балкона відпадають шматки штукатурки. Ремонтуватиме ЖЕО чи власник?
Суспільне: Кропивницький

У центрі Кропивницького з балкона на голови перехожим сипляться шматки штукатурки, на тротуар падає каміння. Стан його незадовільний, але не аварійний – такий висновок майстрині житлово-експлуатаційної організації №2, що обслуговує будинок, Ольги Резніченко.

Балкон розташований у двоповерхівці на перехресті вулиць Чорновола та Єгорова. Будинку 74 роки. Попереджувальної стрічки під балконом немає.

Справжня небезпека для життя, вважає перехожа Тетяна Петер.” Як правило я дивлюсь, бо знаю в якому стані балкони, не хочеться стати жертвою цих уламків. А є люди, які не дивляться, поспішають, йдуть з малими дітьми”.

Будинок обслуговує житлово-експлуатаційна організація №2. Майстриня Ольга Резніченко говорить, що балкон не в аварійному стані, облущується штукатурне покриття. ”Мешканці виходять на балкон, він не перекошений, не хитається, не обвалюється. Там немає щілин, він не відходить від стіни. Даний балкон знаходиться в незадовільному стані. Це те, що може дати заключення ЖЕО №2”.

Головна інженерка Ольга Вдовиченко зачитала акт весняного огляду цього будинку. “Балкон квартири №8 знаходиться в незадовільному стані, мешканцям квартири надано попередження про необхідність привести його до належного стану. До переліку послуг ремонт балконів не входить”.

Аби прибрати шматки штукатурки, яка відпала, житлово-експлуатаційна організація найняла автовишку. Заступниця начальниці житлово-експлуатаційної організації Раїса Зусь каже: це для того, щоб не було аварійних ситуацій для проходу пішоходів. “Надалі роботи залежать від власника квартири”.

Власник квартири Анатолій Каченюк вважає, що ремонтувати балкон має житлово-експлуатаційна організація. “Я за свою площу оплачую 300 гривень на місяць. За що я плачу? Це найобідраніший будинок кварталу. В мене поки немає грошей на ремонт балкона. Будуть можливості, я зроблю”.

Юрист Юрій Деркаченко сказав, що відповідальний за ремонт балкону власник квартири. “Згідно цивільного кодексу відповідальність за утримання, належний стан, вигляд балкону саме на власнику або співвласнику. Ми маємо право власності на користування, використання, утримування, але ми маємо ще і певні обов’язки. Це екологічна безпека, утримання в належному стані тих же фасадів будинків, балконів”.

Читайте також

На початок