Рада дозволила ввозити до України пестициди без реєстрації від держави-виробника

Рада дозволила ввозити до України пестициди без реєстрації від держави-виробника

Рада дозволила ввозити до України пестициди без реєстрації від держави-виробника з відкритих джерел

Верховна рада у другому читанні ухвалила законопроєкт №2289 щодо процедури ввезення пестицидів в Україну, який удосконалює регулювання завезення та застосування незареєстрованих пестицидів, використання залишків пестицидів і агрохімікатів.

Відповідне рішення підтримав 291 депутат на засіданні 30 червня.

Депутат Андрій Пузійчук з "Батьківщини" під час обговорення законопроєкту заявив, що документом пропонується ввозити невідомі пестициди у необмеженому доступі замість того, щоб від них відмовлятися. Профільний комітет відповів, що ці слова є маніпулятивними і йдеться лише про кількість окремих зразків, а Україна, навпаки, позбавлена можливості використовувати сучасні ефективніші та екологічніші пестициди для захисту рослин.

Своєю чергою, нардеп Вадим Івченко з "Батьківщини" заявив, що пестициди мають перевірятися перед ввезенням до України задля з'ясування того, як вони впливають на саме українську екологію та тваринний світ, однак його правку відхилили.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, хоча обов'язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються, цю норму у низці випадків на практиці виконати неможливо через те, що:

  • інноваційні експериментальні препарати можуть не мати реєстрації в країні, де вони виробляються, та одночасно перебувати в процесі державних випробувань;
  • виробники засобів захисту рослин, зазвичай, виготовляють на одному заводі велику кількість різних препаратів, призначених для ринків різних країн, а реєстрація у країні виробництва не проводиться у зв'язку із фактичною неможливістю польових досліджень.

Зазначається, що норма також не передбачає жодних винятків, "фактично та безальтернативно встановлює обов'язок подання реєстраційних документів". Таким чином, через вимогу надавати документальне підтвердження держреєстрації засобів захисту рослин в країні, де вони виробляються, фактично унеможливлюється доступ новітніх оригінальних засобів захисту рослин до держвипробувань та подальшої реєстрації, а також "виникає ризик втрати українською сільськогосподарською продукцією своїх передових позицій у зв'язку зі зниженням якості, безпечності та урожайності".

"Натомість скасування зазначеної вимоги дасть можливість створити нові біологічні препарати. За допомогою інноваційних препаратів вдасться не тільки зберегти врожай культур, а й покращити його якість" — стверджують автори документа.

Авторка: Вікторія Хожаінова

·Читайте також

  • На Хмельниччині жителі селища Летичів обурені стихійним сміттєзвалищем
  • У Хмельницькому протестували проти продажу сільськогосподарської землі

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди