Працівники Бердянського учбово-виробничого підприємства товариства сліпих скаржаться на умови праці

Працівники Бердянського учбово-виробничого підприємства товариства сліпих скаржаться на умови праці

Працівники Бердянського учбово-виробничого підприємства товариства сліпих скаржаться на умови праці Суспільне Запоріжжя

У Бердянському учбово-виробничому підприємстві товариства сліпих не створюють умови для працевлаштування інвалідів першої групи.

Про це журналістам Суспільного повідомила Любов Білик — голова Бердянської первинної організації Українського товариства сліпих. Крім того, за словами Любові Білик, людей з інвалідністю позбавили клубу, а частину приміщень підприємства здають в оренду приватним підприємцям за непрозорими умовами.

Алла Тарасенко працює на Бердянському підприємстві товариства сліпих 16 років. Каже, впродовж кількох останніх років працівники виживають — нових замовлень на виготовлення продукції немає, а заробітну платню чекають по три місяці. За її словами, у цьому винна директорка учбово-виробничого товариства Бердянського товариства сліпих Сніжана Шевченко, яка очолює підприємство п'ять років.

Працівники Бердянського учбово-виробничого підприємства товариства сліпих скаржаться на умови праціСуспільне Запоріжжя

Алла Тарасенко

"Прийняла вона підприємство з кількістю 70 працівників. На цей час залишилися працювати дев'ятеро людей. Всіх інвалідів першої та другої групи прибрали, скоротили за непотрібністю. Продали всі станки, ливарні машини, все обладнання. В УТОСі залишились “ріжки та ніжки”, — зазначає Алла Тарасенко.

За її словами, раніше на підприємстві працювали понад 300 людей з інвалідністю першої та другої групи. Зараз більшість виробничих та складських приміщень учбово-виробничого підприємства Бердянського товариства сліпих здають в оренду приватним підприємцям.

"Оце наш клуб. Він закритий. Причому, без відома інвалідів. Без відома нашої організації. Його здали в оренду під спортивну залу. Тут будуть тренуватися боксери. Інвалідам місця немає. Ось у нас останній захід був, 9 травня святкували, так ми змушені були збиратися ось тут - на сходинках у коридорі", — розповідає Любов Білик.

Працівники Бердянського учбово-виробничого підприємства товариства сліпих скаржаться на умови праціСуспільне Запоріжжя

Любов Білик

Директорка Бердянського учбово-виробничого підприємства УТОС Сніжана Шевченко прокоментувати ситуацію відмовилася.

За зверненням працівників, починаючи з 25 червня, у приміщеннях Бердянського учбово-виробничого підприємства УТОС чотири дні здійснювала перевірку спеціальна комісія, призначена президією Центрального правління Українського товариства сліпих.

"Попередні висновки робити ще зарано. Ми повинні проаналізувати всю господарсько-фінансову діяльність підприємства, що ми зараз і робимо. Триває інвентаризація, перевірка усіх фінансово-господарських операцій у межах тих планів, які є у нас у планах перевірки", — пояснив Станіслав Порадовський, голова комісії, директор Криворізького УП УТОС.

Висновки роботи комісії Станіслав Порадовський пообіцяв повідомити журналістам Суспільного Запоріжжя за тиждень. Також він додав, що акт перевірки буде переданий колективу працівників бердянського підприємства, а також керівництву Запорізької обласної організації Українського товариства сліпих.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди