Eurimages виділив 140 тисяч євро на зйомки україно-німецького фільму "Редакція"

Eurimages виділив 140 тисяч євро на зйомки україно-німецького фільму "Редакція"

Eurimages виділив 140 тисяч євро на зйомки україно-німецького фільму "Редакція" Держкіно

Європейський фонд Eurimages виділив 140 тисяч євро на зйомки україно-німецького фільму "Редакція", який розповідає про життя людини у світі постправди.

Рішення про підтримку фільму прийняли на засіданні Ради правління Європейського фонду підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"Якісне та масштабне кіно потребує відповідних коштів. Тим більше, якщо є мета вийти на світовий ринок кінематографу. І от – хороша новина. Фільм "Редакція" режисера Романа Бондарчука в копродюсерстві з німецькою компанією Elemag Pictures отримав 140 тисяч євро від Eurimages", – розповів міністр.

"Редакція" — це драма з елементами комедії, яка висвітлює одну з найбільш гострих і значущих проблем цифрової ери — життя людини у світі постправди серед заангажованих ЗМІ та всюдисущих соцмереж.

"Головний герой Юра, молодий співробітник природничого музею, вирушає в експедицію на пошуки рідкісного ховраха, але стає свідком підпалу лісу. Він приносить фото підпалювачів у редакцію місцевої газети й за збігом обставин лишається в ній працювати. З часом він все ясніше усвідомлює, що реальність навколо нього повністю відрізняється від того, що пишуть в газетах, тож починає власне незалежне розслідування", — йдеться в описі проєкту.

Автори сценарію — Алла Тютюнник, Роман Бондарчук і Дар’я Аверченко, оператор — Вадим Ільков.

Продюсерки картини — Дар’я Бассель, Дар’я Аверченко (Україна), Таня Георгієва-Вальдхауер (Німеччина). Виробництво — Moon Man за підтримки Держкіно.

"Редакція" має стати другим ігровим повнометражним фільмом режисера Романа Бондарчука, який раніше працював над стрічкою "Вулкан" та документальним кіно "Українські шерифи" і "Dixieland".

Як повідомив Ткаченко, за спеціальною процедурою для України на рахунки українського продюсера Дар'ї Бассель (ТОВ "Мун Мен") надійде понад 110 тисяч євро. Раніше фільм "Редакція" став одним з переможців 14-го конкурсного відбору Держкіно і отримав підтримку майже 20 мільйонів гривень.

Що відомо

  • Україна приєдначалася до європейського фонду підтримки кінематографу Єврімаж 2020 року.
  • За цей час фонд підтримав такі українські проєкти як "Носоріг" режисера Олег Сенцов, "Спас" режисера Максима Наконечного та "Тривала втеча" (міноритарна копродукція з Італією) режисера Андреа Маньяні.
  • Підтримка від Єврімаж надасть українському фільму ширші можливості для фестивальної історії та подальшої європейської дистриб'юції.

Читайте також

Фільм про Мустафу Джемілєва "Киснева станція" вийде на екрани у 2022 році

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше