Ретроспективна виставка живопису відкрилась в Хмельницькому

Ретроспективна виставка живопису відкрилась в Хмельницькому

Ретроспективна виставка живопису відкрилась в Хмельницькому

Ретроспективна виставка живопису творів подільського художника Віктора Севця відкрилась 13 лютого у Хмельницькому обласному художньому музеї. До експозиції увійшли 27 полотен різних жанрів. Роботи батька у Хмельницькому, звідки родом митець, представив його син - художник Ігор Севець.

Фото на згадку біля власного портрету робить Яків Павлович. Саме його портрет колись написав, його колега по цеху і наставник Віктор Севець.

"Був портрет написаний за два сеанси по три години. Портрет він писав з натури, дуже швидко. Я вважаю, що портрет вдалий і сходство є".

За словами Якова Павловича Віктор Севець працював дуже швидко і плідно. Особливо відомий він, як мариніст – художник, що зображує море.

"Такі великі пейзажі, як он поруч, він міг зробити за два дня. Він в самих престижних виставках барв участь, які організовувались в Україні і за її межами. Віктор Степанович постійно був учасником виставки мариністів, яка постійно проходила в Феодосії, де постійно діюча виставка Айвазовського, і його роботи проходили завжди на постійно високому рівні."

Експозицію до музею з приватної колекції представив син художника, Ігор Севець. Він каже це лише мала частка того, що є у доробку митця.

"Це на 5 чи на 8 можна помножити,, етюдів дуже багато, великих робіт, на жаль , уже розійшлося".

До експозиції увійшли роботи 60-70 років, ліричні етюди, живописні полотна, марини, а також портретні роботи родичів, друзів Віктора Севця. Кураторка виставки, Марія Фролова каже, чимало хмельничанин знають твори Віктора Севця

" Віктор Степанович представник реалістичного саме напрямку живописного, а тому , звичайно для глядача буде цікаво побачити наскільки художник майстерно відображає Подільські краєвиди, краєвиди Закарпаття, багато Кримських пейзажів представлено, в даній експозиції. "

За словами Марії Фролової, у фондах музею є чотири роботи Віктора Севця, ще одну подарує музею по завершенні виставки, його син, художник Ігор Сивець.

"В музеї вже є чотири роботи батька, не було тематики Подільської, там є морський пейзаж, там щось таке з кораблями його є, хотів би, щоб залишилось ще Поділля наше, тут зображено голоскові і там далі і розлив весняний."

Переглянути виставку подільського художника Віктора Севця можна до 8 березня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди