У Львові відбулась безкоштовна екскурсія відреставрованими брамами

У Львові відбулась безкоштовна екскурсія відреставрованими брамами

У Львові відбулась безкоштовна екскурсія відреставрованими брамами Суспільне. Львів

Безкоштовну екскурсію відреставрованими брамами провели реставратори, які безпосередньо працювали над відновленням історичних брам. Про це Суспільному повідомив керівник комунального підприємства «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Екскурсія розпочалася з вулиці Лисенка. Там, у будинку під номером 33, відреставрували металеву браму у стилі сецесія, 2 роки тому. За словами реставратора Юрія Миколишина, провели зондажі фарб: шукали перші шари ,щоб повернути колір, у якому двері були зроблені.

У Львові відбулась безкоштовна екскурсія відреставрованими брамамиСуспільне. Львів

У Львові відбулась безкоштовна екскурсія відреставрованими брамами

"Нас лякали, що її поб’ють, помалюють, попишуть. Звичайно, якщо запишуть - замалюють. Але ж, все одно, варто реставрувати. Є речі, які потрібно час від часу відновлювати, а брамі – вже більше ста років", - розповіла жителька будинку Ірина Дуткевич.

Відновлення однієї брами триває від двох до трьох місяців, залежно від погоди. Про це розповів столяр-реставратор горіхової брами на Смольського, 3 Ростислав Малецький.

"Біда була в них у тому, що вони повністю знизу підгнили, впали вниз. Була шпарина між коробкою і стіною. Відповідно, ми їх піднімали, нарощували, ставили такі костилі-продовжувачі", - розповів столяр-реставратор.

У Львові відбулась безкоштовна екскурсія відреставрованими брамамиСуспільне. Львів

У Львові відбулась безкоштовна екскурсія відреставрованими брамами

Реставрація однієї брами вартує від 40 до 80 тисяч гривень. У місті діє програма співфінансування, згідно з якою місто оплачує 70% вартості реставрації брами, інші 30% - мешканці будинку.

"На жаль, на даний момент, ми не можемо робити багато об'ємів, оскільки не вистачає майстрів-реставраторів. Тому, у рік реставруємо орієнтовно 50 брам",- розповів керівник комунального підприємства «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Участь у 2-годинній екскурсії взяли приблизно 20 людей: їм показали 7 відреставрованих брам в історичній частині міста.

"Ми взяли участь з колегою, бо ми екскурсоводи. Було цікаво послухати про оновлення саме дверей, тому що це та тема, з якою рідко зустрічаєшся. Тим паче, що дуже багато дверей є у плачевному стані, але візуально видно, що це декорація якогось стилю: сецесії, модерну. Видно, що це старі двері. І нам було дуже цікаво, яким чином працюють реставратори, чи реально відновити двері, чи вони це роблять якісно. На жаль, у нас багато реставрації неякісно відбувається», - розповів учасник екскурсії Руслан Дем’ян.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди