Що таке Консультаційна рада внутрішньо переміщених осіб. Пояснюють експерти

Що таке Консультаційна рада внутрішньо переміщених осіб. Пояснюють експерти

Що таке Консультаційна рада внутрішньо переміщених осіб. Пояснюють експерти

7 червня відбувся перший річний звіт консультаційної ради внутрішньо переміщених осіб при запорізькому міському голові. Про результати першого року, та нерозв'язані проблеми в житті ВПО в етері Українського радіо Запоріжжя розповіли заступниця голови Консультаційної ради Ірина Чорна та членкиня ради Анастасія Перепелиця.

Запорізька область одна з п'яти областей, які прийняли найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб. За словами Анастасії Перепилиці, починаючи з 2014 року кількість внутрішньо переміщених осіб сягнула 127 тисяч. На сьогодні в області проживає близько 54 тисяч переселенців, до 24 тисяч з них мешкають саме в обласному центрі.

Основними залишаються житлові проблеми, проблеми соціального захисту та проблеми з документами.

“Питання з якими вони звертаються до громадських організацій, до управлінь соціального захисту, до органів місцевого самоврядування вони на жаль на сьомому році не закінчилися, а тільки трансформувалися”, - зазначає заступниця голови ради.

Ірина Чорна розповіла, що за перший рік роботи розроблені положення, внесені зміни до міських програм, змінена програма допомоги з депутатських фондів. Найбільшим досягненням є те, що місто Запоріжжя подалось на загальнодержавну програму "70 на 30" на придбання соціального житла для внутрішньо переміщених осіб.

“Наразі триває процес купівлі двох перших квартир. Прописана бальна система, вже можна подавати заявки на участь, можна ставити свою родину на чергу. Переваги буде надаватися тим у кого більш скрутне становище. Для того, щоб подати заявку на цю соціальну квартиру треба звернутись до райадміністрації в тому районі, де людина зареєстрована як внутрішньо переміщена особа”, - зазначила вона.

Залучитися до дільності ради можна у якості експерта або волонтера.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди