Мешканці гуртожитку в Запоріжжі судяться з державною реєстраторкою

Мешканці гуртожитку в Запоріжжі судяться з державною реєстраторкою

Мешканці гуртожитку в Запоріжжі судяться з державною реєстраторкою Суспільне Запоріжжя

Мешканці будинку на вулиці Фортечній, 96 у Запоріжжі не можуть приватизувати квартири через те, що судяться з держреєстраторкою. Чергове засідання було призначене 24 червня у Ленінському районному суді Запоріжжя.

За словами адвоката потерпілої сторони Романа Діденка, держреєстраторка Вікторія Ткалич зареєструвала передання тоді ще гуртожитку на вулиці Фортечній, 96, що перебував на балансі товариства «Дніпровськпромбуд», до товариства «Управління будівництва №1».

Адвокат каже, що «Дніпровськпромбуд» – юридична особа, і враховуючи норми законодавства, вони повинні були передати гуртожиток на баланс місцевої територіальної громади міста Запоріжжя.

"Натомість ця організація уклала, як ми вважаємо, фіктивний договір оренди з іншим суб’єктом господарської діяльності у Дніпрі та штучно створили борги за оренду. Через них було звернення до суду, щодо стягнення їх. У Господарському суді Дніпропетровської області, вони запропонували «мирову угоду» підписати, що коштом погашення боргу віддається споруда гуртожитку. Вони перед судом приховали факт, те що це гуртожиток. Суд затвердив «мирову угоду»,– каже Роман Діденко.

Суд із ДержреєстраторкоюСуспільне Запоріжжя

Роман Діденко

Він розповідає, що після рішення суду гуртожиток перейшов на баланс іншого суб’єкта господарської діяльності «Управління будівництва номер 1». Це підприємство скасувало статус гуртожитку в цій споруді. Потім будинок перейшов на баланс підприємства, що зареєстровано в Оріхові Запорізькій області. Далі споруда була закладена в іпотеку.

"Коли ми про це все дізналися, було підготовлено колективне звернення у правоохоронні органи. Було порушено кримінальну справу і на сьогоднішній ведеться розслідування. В рамках цього і розглядалася справа стосовно реєстраторки", – каже Роман Діденко.

Потерпіла мешканка гуртожитку Лариса Смирнова розповідає, що гуртожиток був побудований і введений в експлуатацію в 1960 році.

Суд із ДержреєстраторкоюСуспільне Запоріжжя

Лариса Смирнова

"Живемо, у нас 5-ти поверховий будинок, в якому 13 сімей живуть, а за кількістю людей – 48. Чому вам необхідно його приватизувати? Тому, що немає іншого житла і ми багато років, всі родини попрацювали на даному підприємстві", – каже Лариса Смирнова.

"Я з самого народження живу у цьому гуртожитку із родиною. Якщо його передадуть до територіальної громади, у нас з’являться можливості та права на приватизацію майна", пояснює мешканець Сергій Смирнов.

Суд із ДержреєстраторкоюСуспільне Запоріжжя

Розгляд справи щодо зловживання повноваженнями державної реєстраторки Вікторії Ткалич перенесли через відсутність представника однієї з потерпілих сторін Запорізької міської ради.

Суд із ДержреєстраторкоюСуспільне Запоріжжя

Адвокатка обвинуваченої Наталія Соколова коментувати ситуацію журналістам Суспільного відмовилася. Наступне підготовче судове засідання відбудеться 27 серпня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди