П’ять українських фільмів про Карпати: добірка на вихідні

П’ять українських фільмів про Карпати: добірка на вихідні

П’ять українських фільмів про Карпати: добірка на вихідні

Онлайн-кінотеатр Takflix.com презентував добірку знакових фільмів про Карпати "Я піду в далекі гори". Вона складається з п’яти стрічок, що визначають образ гір в українській культурі.

Добірку відкриває класична стрічка "Тіні забутих предків" Сергія Параджанова, яку на Takflix можна подивитися у високій цифровій якості.

Тіні забутих предків

Трагікомедія  "Мої думки тихі" Антоніо Лукіча з Ірмою Вітовською в головній ролі розповідає про подорож фрілансера та його матері до Карпат у пошуках мітологічної пташки. Фільм зібрав 10 млн гривень за сім тижнів кінопрокату та демонструвалася на більш як сімдесяти світових кінофестивалях.

Думки мої тихі

Документальна стрічка "Жива ватра" Остапа Костюка оповідає історію гірських вівчарів, які щороку покидають домівку на чотири місяці, щоб вигнати отари на пасовища. Фільм брав участь у міжнародному фестивалі в Карлових Варах та отримав спеціальну нагороду журі на кінофестивалі Hot Docs у Торонто.

Жива ватра

Мюзикл "Гуцулка Ксеня" Олени Дем’яненко розказує про українського емігранта Яро, який 1939-го року приїхав з сім’єю до Карпат, щоб одружитися зі свідомою українкою. Саундтреки до фільму виконує гурт Dakh Daughters. Стрічка отримала гран-прі фестивалю Atami Film Festival у Японії та приз за "найкращу пісню" і "найкращому композиторові" на премії "Золота Дзиґа".

Гуцулка Ксеня

Короткометражний фільм "Дім" режисерки-лавреатки Sundance Ірини Цілик ("Земля блакитна, ніби апельсин") розповідає про галицьку інтелігенцію 1940-х років, яка подається в підпілля та втікає в ліси.

Дивитись добірку.

Читайте також

100 найкращих фільмів в історії українського кіно – рейтинг Довженко-Центру

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше